Perez chce porozmawiać z Red Bullem o poleceniu zespołowym

Meksykanin już w trakcie wyścigu przyznał, że uważa decyzję teamu za niesprawiedliwą.
22.05.2217:56
Nataniel Piórkowski
2687wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez zamierza przeprowadzić rozmowę z szefostwem Red Bulla na temat polecenia zespołowego, po którym był zobligowany do oddania prowadzenia w GP Hiszpanii Maxowi Verstappenowi.

Meksykanin przewodził stawce na początku finałowej fazy zawodów, jednak wtedy usłyszał przez radio, aby nie bronił się przed Verstappenem, który realizował alternatywną strategię.

Niedługo po tym, jak Holender awansował na pozycję lidera, Perez zjechał do boksów po miękkie opony i ostatecznie zakończył wyścig ze stratą 13 sekund do kolegi z zespołu. Kierowca z Guadalajary uważa jednak, że postępowanie RBR było niesprawiedliwe i domaga się dokładnych wyjaśnień.

Cieszę się z sukcesu zespołu, ale później musimy porozmawiać - powiedział.

Perez był dopytywany o kwestię poleceń zespołowych podczas serii wywiadów przed ceremonią dekoracji na podium. Tak skomentował wtedy sytuację: Myślę, że było blisko. Koniec końców jest to jednak doskonały wynik dla całego zespołu. Bardzo się z tego cieszę.

Odnosząc się do prośby o zgodę na wyprzedzenie Verstappena, który przez długi czas nie był w stanie uporać się z George'em Russellem, Perez doprecyzował: Realizowaliśmy wtedy odmienne strategie. Przepuściłem wcześniej Maxa i pomyślałem, że będę mógł przed niego wrócić, aby nie tracić cennych sekund. Tak czy owak z punktu widzenia zespołu możemy mówić o dobrym rezultacie.