FIA opóźnia w czasie wprowadzenie zakazu dotyczącego biżuterii

W Monako odbędą się kolejne rozmowy pomiędzy kierowcami i FIA.
27.05.2210:37
Nataniel Piórkowski
805wyświetlenia
Embed from Getty Images

Podczas Grand Prix Monako FIA nie będzie wymagała od kierowców stosowania się do zakazu noszenia biżuterii w trakcie jazdy bolidem.

Przy okazji GP Miami organ zarządzający przypomniał kierowcom o obowiązku stosowania się do zapisów Międzynarodowego Kodeksu Sportowego w zakresie zakazu noszenia biżuterii podczas jazdy oraz korzystania z bielizny spełniającej standardy ochrony przeciwpożarowej.

Według nieoficjalnych informacji podczas weekendu w Monte Carlo kierowcy będą prowadzić kolejną turę rozmów z przewodniczącym komisji medycznej FIA - doktorem Seanem Petherbridgem.

Przepisy dotyczące biżuterii znajdują się w regulaminach od 15 lat, jednak nowy prezes FIA - Mohammed bin Sulayem, polecił dyrektorom wyścigów wprowadzenie wymogu ich konsekwentnego stosowania. FIA ma być jednak otwarta na uwzględnianie indywidualnych próśb kierowców, motywowanych względami osobistymi i/lub religijnymi.

W związku z toczącymi się rozmowami, wprowadzenie pełnego zakazu noszenia biżuterii zostanie opóźnione co najmniej do 30 czerwca.