Red Bull nie odbierze Perezowi szansy na mistrzostwo

Helmut Marko przyznaje, że Meksykanin uczestniczy w walce o tytuł.
02.06.2216:56
Maciej Wróbel
2003wyświetlenia
Embed from Getty Images

Władze zespołu Red Bull Racing utrzymują, iż nie będą odbierać szans Sergio Perezowi na wywalczenie tytułu mistrza świata w sezonie 2022.

Meksykanin znajduje się obecnie w prawdopodobnie najlepszym okresie swojej kariery w Formule 1. Przed niespełna dwoma tygodniami zaprezentował się on z mocnej strony w Hiszpanii, gdzie na pewnym etapie liczył się w walce o wygraną. Ostatecznie musiał się zadowolić drugim miejscem.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Perez odniósł za to już tydzień później, po świetnie rozegranym Grand Prix Monako. Przed kilkoma dniami stajnia z Milton Keynes potwierdziła natomiast przedłużenie współpracy z Perezem o kolejne dwa sezony.

W rozmowie ze Sport1 Dr Helmut Marko zapowiedział, iż zespół Red Bulla nie będzie stawał na drodze 32-latkowi, jeśli ten będzie utrzymywać się w grze o tytuł mistrzowski. Traci do lidera tylko 15 punktów i na tę chwilę jest pełnoprawnym uczestnikiem walki o tytuł.

Także szef zespołu, Christian Horner, utrzymuje, iż w jego zespole nie ma obecnie podziału na kierowcę numer jeden i kierowcę numer dwa. To nie jest Sergio Perez Racing czy Max Verstappen Racing. Jesteśmy Red Bull Racing - powiedział Brytyjczyk. Kierowcy pracują dla zespołu i ponoszą odpowiedzialność. Ważne jest, aby zrozumieli, że ambicje zespołu są większe niż ich.

Ralf Schumacher uważa tymczasem, że Perez był w Monako lepszy przez cały weekend od swojego zespołowego partnera, Maxa Verstappena. Max powinien skorzystać z tej okazji, by nauczyć się czegoś od swojego kolegi - stwierdził Niemiec w rozmowie ze Sky Deutchland. Nowy samochód bardziej pasuje Sergio.

Jest on kierowcą, który potrafi zadbać o opony i wyciągnąć więcej z samochodu. Max powinien zatem spróbować dostosować się do stylu jazdy Sergio w pewnych sekcjach toru, jak choćby nieco ostrożniej wchodzić w ten czy tamten zakręt - dodał były kierowca F1.