Rosberg: Alonso czasem brakowało umiejętności społecznych

Niemiec przyznał, że jest pod wrażeniem tegorocznych osiągów kierowcy Alpine.
22.06.2210:32
Mateusz Szymkiewicz
3595wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Rosberg uważa, że brak umiejętności społecznych miał destruktywny wpływ na karierę Fernando Alonso w Formule 1.

Hiszpan ma na swoim koncie dwa mistrzowskie tytuły wywalczone w latach 2005-2006 z Renault. Powiększenie dorobku w kolejnych latach uniemożliwiły kierowcy fatalne dobory zespołów. Za największe błędy Alonso uważa się dwukrotne podpisanie kontraktu z McLarenem przed sezonami 2007 oraz 2015.

Zdaniem Nico Rosberga, Alonso miał potencjał na zapisanie się w historii Formuły 1 jako jeden z najlepszych kierowców, jednakże zaprzepaścił to nieumiejętnym prowadzeniem kariery.

W tej chwili jestem wielkim fanem Alonso. Wszyscy mamy świadomość skali jego talentu, pod tym względem jest jednym z najlepszych w historii - powiedział mistrz świata z sezonu 2016. Czasem brakowało mu umiejętności społecznych. Często miał trudności, by znaleźć się w najlepszym w danym momencie zespole, ponieważ w przeszłości palił za sobą mosty.

To była jedna z jego największych słabości w karierze. Mógł osiągać wyniki współmierne do skali talentu. Aktualnie dalsza rywalizacja jest dla niego po prostu fajna. Było mi przykro z jego powodu w Kanadzie, chciałem zobaczyć go na podium. Alpine popełniło kilka błędów, mogli ściągnąć go do alei serwisowej dużo wcześniej. Jeździ niesamowicie i nie powinno być dyskusji o tym, iż ktoś może zająć jego miejsce. Zasługuje na nie. Jego jazda jest spektakularna, kibice na całym świecie kochają go, a Alpine czerpie korzyści z jego obecności.