Schumacher potwierdza rozmowy kontraktowe z Haasem na sezon 2023

Niemiec ma nadzieję, że najpóźniej po letniej przerwie pozna swoją przyszłość.
01.07.2210:21
Mateusz Szymkiewicz
530wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mick Schumacher potwierdził, że prowadzi już rozmowy z Haasem w sprawie kontraktu na sezon 2023.

Przyszłość Niemca w stajni z Kannapolis stoi pod dużym znakiem zapytania. Po kosztownych wypadkach w Arabii Saudyjskiej i Monako, na kierowcę spadła wielka krytyka, w tym ze strony szefa zespołu Gunthera Steinera.

O ile tegoroczne miejsce Schumachera w Haasie jest bezpieczne, o tyle nie można wykluczyć scenariusza, w którym 23-latek odchodzi z zespołu po sezonie. Przed kilkoma tygodniami spekulowano, iż angażem Niemca może być zainteresowany Aston Martin.

Nigdy w siebie nie wątpiłem - powiedział Mick Schumacher na torze Silverstone. Nasze rozmowy [z Haasem] toczą się każdego dnia. W większe szczegóły prawdopodobnie wejdziemy w trakcie letniej przerwy lub po jej zakończeniu.

Zespołowy partner Schumachera - Kevin Magnussen, zapytany o ostatnią krytykę, która spada na juniora Ferrari, odpowiedział: Nie powinien tego brać do siebie. Życie toczy się dalej, musi myśleć o tym co jest tu i teraz. Wtedy wszystko zacznie się układać. Mick wygrał Formułę 3 oraz Formułę 2, więc udowodnił, że zasługuje na miejsce w F1. Jest bardzo utalentowanym kierowcą.