Verstappen zniesmaczony zachowaniem kibiców Red Bulla

Holender skrytykował kibiców palących czapkę Mercedesa.
01.08.2209:07
Jakub Ziółkowski
2671wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lider mistrzostw świata, Max Verstappen jest zdegustowany zachowaniem fanów, którzy palili ubrania Mercedesa z kolekcji Lewisa Hamiltona.

Opublikowany w piątek na Twitterze krótki film ukazywał grupę fanów ubranych w odzież Red Bulla palącą czarną czapkę — najprawdopodobniej była to czapka będąca repliką czapki Lewisa Hamiltona.

Mimo iż film nie był wyraźny i trudno dostrzec, czy faktycznie spalony przedmiot był czapką Hamiltona, w mediach społecznościowych znalazł się kolejny film z podpalania czapki, nakręcony po Grand Prix Austrii. Na nim zachowanie fanów jest już ewidentne.

Verstappen i Hamilton stoczyli w zeszłym roku zaciętą walkę o tytuł, która zakończyła się w szczególnie kontrowersyjny sposób w Abu Zabi. Od czasu wydarzeń z sezonu 2021, niektórzy fani obu kierowców zachowują się bardzo krytycznie wobec rywala swojego idola.

W wypowiedzi po swoim zwycięstwie w Grand Prix Węgier, Verstappen skrytykował zachowanie fanów przedstawione na filmie.

To oczywiście nie do przyjęcia - powiedział kierowca Red Bulla. Całkowicie nie popieram zachowania tych osób. To było obrzydliwe. Ogólnie rzecz biorąc, większość dzisiejszych kibiców bardzo dopingowała nas, kierowców. Było tak podczas wyścigu, a także na podium. Tak to powinno właśnie wyglądać. Jestem zdegustowany zachowaniem fanów na tym filmie - powiedział lider klasyfikacji generalnej.

Hamilton i Verstappen nie mieli w tym sezonie wielu okazji do walki na torze. Od początku sezonu bolid Mercedes W13 okazuje się wolniejszą konstrukcją od Red Bulla RB18.

I chociaż bolid Mercedesa staje się coraz bardziej konkurencyjny, Verstappen nie obawia się Mercedesa bardziej niż Ferrari, które jest głównym rywalem Red Bulla od rozpoczęcia sezonu.

Niech będą jeszcze bardziej konkurencyjni — wtedy mogą kraść więcej punktów Ferrari! - zakończył żartobliwie Holender.