Domenicali: Jestem gotowy zaoferować Vettelowi rolę w strukturach F1

Pojawiły się sugestie, iż Niemiec mógłby zostać ambasadorem strategii "Net-Zero".
04.08.2211:36
Mateusz Szymkiewicz
1171wyświetlenia
Embed from Getty Images

Stefano Domenicali deklaruje, że jest gotowy zaproponować Sebastianowi Vettelowi rolę w strukturach Formuły 1.

Niemiec przed startem weekendu w Budapeszcie potwierdził, że sezon 2022 będzie jego ostatnim w Formule 1. Póki co nie jest jasne, czy 35-latek zdecyduje się na starty w innych seriach wyścigowych, jednakże w oficjalnym oświadczeniu kierowca podkreślał zamiary spędzenia większej ilości czasu z rodziną.

Dyrektor generalny F1 - Stefano Domenicali, zapytany o swój punkt widzenia na decyzję Sebastiana Vettela, odpowiedział: O wszystkim dowiedziałem się z mediów. Teraz zamierzam porozmawiać z nim. Niezależnie od wszystkiego omówimy jego decyzję oraz jego przyszłość. Sebastian na zawsze pozostanie częścią Formuły 1. Chcemy, by nasza więź pozostała bardzo bliska.

Jeżeli będzie zainteresowany dołączeniem do naszego systemu i znajdzie sobie w nim miejsce, wówczas przywitamy go z radością. Wiemy już jednak, że po tym sezonie będzie chciał uporządkować pewne rzeczy i skoncentruje się na spędzaniu czasu z rodziną.

Według Sport Bild, rola Vettela w strukturach Formuły 1 może być związana ze strategią „Net-Zero Carbon 2030”. Niemiec w ostatnich latach wielokrotnie zwracał uwagę na kwestię kryzysu klimatycznego oraz potrzeby większej ochrony środowiska, krytykując zbyt powolne zmiany w Formule 1.

35-latek w ostatnim czasie wykonał dwa pokazowe przejazdy za kierownicą Williamsa z sezonu 1992 oraz Astona Martina z 1922 roku, korzystając z zeroemisyjnego paliwa. Pragnę zauważyć, że jest różnica, kiedy korzystasz z takiego paliwa na dwóch okrążeniach lub na dystansie całego wyścigu oraz sezonu. Nie zostaliśmy z tyłu, wręcz przeciwnie, wyprzedzamy harmonogram. Zdecydowanie za mojego życia doczekamy się neutralnego paliwa w Formule 1 - dodał Stefano Domenicali.