RTL: Haas wstrzymał rozmowy kontraktowe z Schumacherem

Steiner ma mieć świadomość, że jego zespół jest jedyną opcją Niemca na sezon 2023.
05.08.2210:07
Mateusz Szymkiewicz
1386wyświetlenia
Embed from Getty Images

Telewizja RTL informuje, że zespół Haas wtrzymał rozmowy kontraktowe z Mickiem Schumacherem, które były zaplanowane na letnią przerwę.

Przed Grand Prix Węgier uważano, że jedną z opcji Niemca na sezon 2023 jest Aston Martin. Odejście z Formuły 1 z końcem mistrzostw ogłosił kierowca ekipy - Sebastian Vettel, który krótko po decyzji sugerował zatrudnienie w swoje miejsce 23-latka.

Ostatecznie jednak wakat po Vettelu uzupełni Fernando Alonso, a o krok od posady w McLarenie ma być Oscar Piastri mimo potwierdzonych startów w Alpine. Tym samym Schumacherowi wygasły niemal wszystkie opcje poza Haasem, co według RTL amerykańska ekipa zamierza wykorzystać.

Szef zespołu - Gunther Steiner, nie jest już dłużej w pośpiechu, by negocjować nowe porozumienie z kierowcą. Oznacza to, że Haas gra na czas, wiedząc, iż są jedynym zespołem mogącym zabezpieczyć przyszłość Niemca w Formule 1 - podaje nadawca.

Sytuacja Schumachera ma być o tyle skomplikowana, gdyż ze wspierania jego startów miało wycofać się Ferrari. Szef Scuderii - Mattia Binotto, miał stracić pewność co do potencjału kierowcy. Niewykluczone jednak, że pomocną dłoń do 23-latka wyciągną Mercedes lub Red Bull.

W porównaniu do ubiegłego roku sporo się poprawił. Mimo to od zawsze jest związany z programem Ferrari, więc nigdy nie miałem go na swoim radarze - dodał Helmut Marko, pytany o plotki łączące Schumachera z AlphaTauri.