Haug: Haas wprowadza nerwowość w relacjach z Schumacherem

Były szef działu sportów Mercedesa krytykuje decyzję o piątkowych treningach Giovinazziego.
24.08.2210:13
Mateusz Szymkiewicz
934wyświetlenia
Embed from Getty Images

Norbert Haug skrytykował zespół Haas za decyzję o przyznaniu piątkowych treningów Antonio Giovinazziemu, co jego zdaniem destabilizuje relacje z Mickiem Schumacherem.

Od początku letniej przerwy 23-latek łączony jest z innymi zespołami, jako, iż na przerwanie współpracy z nim ma być zdecydowany Haas. Ponadto kierowca miał utracić wsparcie Ferrari podczas rozmów kontraktowych ze stajnią z Kannapolis.

Niewykluczone, iż na przyszłorocznego następcę Schumachera szykowany jest inny podopieczny Scuderii - Antonio Giovinazzi. Włoch został już potwierdzony jako piątkowy kierowca Haasa w Grand Prix Włoch oraz Stanów Zjednoczonych.

Każdy stracony kilometr odbije się na formie kierowcy na dalszym etapie weekendu - powiedział Norbert Haug, były szef działu sportów motorowych Mercedesa. Nie wiem, czy zdecydowali się na taki krok ze względów kontraktowych z Ferrari, ale zespół kalibru Haasa powinien skoncentrować się na swoich kierowcach.

Jeżeli z jednej strony zespół oczekuje od Micka większej liczby punktów, on powinien odpowiedzieć im, że potrzebuje więcej treningów. Jeżeli wspierasz swojego zawodnika i dajesz mu każdą możliwą szansę, wówczas na pewno zbierzesz tego owoce. Kierowca to koń wyścigowy, a nie pługowy. Potrzebna jest odwaga.