Marko: Mick nie będzie naszą opcją póki ma powiązania z Ferrari

Niemiec w przypadku odejścia Gasly'ego uważany jest za kandydata do AlphaTauri.
03.09.2212:56
Mateusz Szymkiewicz
428wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko deklaruje, że tak długo jak Mick Schumacher jest związany z Akademią Ferrari, zespół AlphaTauri nie będzie rozpatrywał go w kontekście sezonu 2023.

Niewykluczone, że włoski zespół w najbliższych dniach rozwiąże kontrakt z Pierre Gasly'm, rzekomo posiadającym konkretną ofertę startów w Alpine. Wśród kandydatów do zastąpienia 26-latka w AlphaTauri wymienia się nazwiska Coltona Herty oraz Micka Schumachera, aktualnie reprezentującego barwy Haasa.

Franz Tost jest bardzo blisko [Schumachera] i mocno w niego wierzy. Mimo to tak długo jak powiązany jest z Akademią Ferrari, nie będziemy podejmowali z nim rozmów - powiedział Helmut Marko, opiekun Red Bull Junior Team. Rozpoczął rok w dosyć słabym stylu, ale potem osiągnął super formę. Jego tempo na Silverstone robiło wrażenie, nawet jeżeli wciąż brakuje mu regularności. Poza tym posiadamy własny program, więc to jasne, że preferujemy naszych kierowców.

Austriak zapytany również o plotki dotyczące Coltona Herty, odpowiedział: Myśleliśmy już o potencjalnych następcach Gasly'ego, ale nie chcemy jeszcze ujawniać nazwisk. W naszym programie są juniorzy kwalifikujący się do superlicencji.