Autosport: Sargeant faworytem do zastąpienia Latifiego w Williamsie

Kluczowy dla losów juniora ekipy będzie przebieg finału sezonu F2 w Abu Zabi.
17.09.2214:34
Mateusz Szymkiewicz
2396wyświetlenia


Autosport informuje, że Williams koncentruje się na zatrudnieniu Logana Sargeanta w roli kierowcy wyścigowego na sezon 2023.

Stajnia z Grove ma być zdecydowana na zakończenie współpracy z Nicholasem Latifim po tegorocznych mistrzostwach. Do niedawna faworytem do kokpitu Kanadyjczyka był Nyck de Vries, jednakże jego świetne osiągi podczas pojedynczego występu na Monzy przykuły uwagę Alpine oraz AlphaTauri.

27-latek widziany był w piątek w Grazu, gdzie odbył rozmowę z opiekunem Red Bull Junior Team - Helmutem Marko. Zrozumiałe, że Holender nie dysponuje jeszcze gotową umową z AlphaTauri, jednakże według ustaleń Autosportu, de Vries nie jest już dłużej opcją Williamsa na sezon 2023.

Stajnia z Grove miała skoncentrować się na powierzeniu funkcji kierowcy wyścigowego swojemu juniorowi - Loganowi Sargeantowi. Amerykanin startuje w tym roku w Formule 2, gdzie przed finałem sezonu w Abu Zabi zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji. Mimo to różnice w tabeli są minimalne i Sargeantowi wciąż grozi spadek poza TOP5, co będzie równoznaczne z brakiem wystarczającej liczby punktów do superlicencji.

W sytuacji, w której 21-latkowi nie udaje się zdobyć posady w Williamsie, faworytami do miejsca u boku Alexandra Albona mają być Antonio Giovinazzi, Jack Aitken oraz Jack Doohan, który mógłby zostać wypożyczony z Alpine.

Szef Williamsa - Jost Capito, pytany na torze Monza, czy Logan Sargeant jest już gotowy na debiut w Formule 1, odpowiedział: Moim zdaniem jest gotowy. Potrzebuje jeszcze tylko kilku punktów do superlicencji. Oczywiście, jeżeli ich nie zdobędzie, wówczas nikt nie będzie w stanie mu pomóc. Mam jednak przekonanie, że niezależnie od tego jest już gotowy na debiut. Z pewnością nie wzięlibyśmy go przez wzrost popularności Formuły 1 w Stanach. Równie dobrze moglibyśmy go pozostawić na drugi sezon w F2.

Sargeant ma już zapewniony start z Williamsem w pierwszym treningu do Grand Prix Stanów Zjednoczonych na torze w Austin.