Steiner zapowiada potwierdzenie składu Haasa przed GP Sao Paulo

Coraz więcej wskazuje na to, że zespół zdecydował się na Nico Hulkenberga.
02.11.2218:26
Mateusz Szymkiewicz
1009wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner zapowiada, że Haas ogłosi pełny skład kierowców na sezon 2023 przed startem weekendu w Brazylii.

Stajnia z Kannapolis posiada jedno wolne miejsce u boku Kevina Magnussena. Znikome szanse na utrzymanie posady zdaje się mieć Mick Schumacher, o którym krytycznie wypowiadał się w ostatnim czasie właściciel zespołu - Gene Haas.

Za faworyta do angażu uważany jest Nico Hulkenberg, który od trzech lat pełni funkcję rezerwowego zawodnika Racing Point oraz Astona Martina. Niemiec podczas weekendu w Meksyku oceniał swoje szanse optymistycznie, natomiast teraz Gunther Steiner deklaruje, iż jest coraz bliżej wyboru partnera dla Magnussena.

Zbliżamy się do tego momentu. Szanse Schumachera wynoszą pół na pół i zdecydowanie poprawił się w ostatnich wyścigach. Jeśli chodzi o mnie, to nie będę dokonywał wyboru na podstawie jednego wyścigu lub okrążenia. Chcę podjąć najlepszą decyzję dla Haasa w średniej i długiej perspektywie. Nie zamierzamy mówić, że «Mick zdobywając punkty utrzyma posadę lub nie». Kluczowym czynnikiem jest «Kto zaprowadzi zespół do stabilnej przyszłości» - powiedział Steiner dla niemieckiego ntv.