Auto Hebdo: Piastri odbywa sekretne testy z McLarenem

Australijczyk wciąż jest formalnie związany z zespołem Alpine.
08.11.2208:07
Mateusz Szymkiewicz
1737wyświetlenia
Embed from Getty Images

Auto Hebdo informuje, że Oscar Piastri odbywa prywatne sesje testowe z McLarenem.

Australijczyk zadebiutuje w przyszłym roku w barwach stajni z Woking, opuszczając Alpine. 21-latek jest juniorem francuskiego producenta i pełni dla jego zespołu obowiązki trzeciego kierowcy.

Piastri pozbawiony nadziei na awans do funkcji etatowego zawodnika związał się z McLarenem, co doprowadziło do sporu z Alpine. Stajnia z Enstone tracąc niespodziewanie Fernando Alonso zaczęła rościć sobie prawa do mistrza Formuły 2, który po kilku tygodniach został uznany przez FIA wolnym agentem.

Zrozumiałe, że McLaren naciska na wcześniejsze rozpoczęcie współpracy z Piastrim już przy okazji testów młodych kierowców w Abu Zabi. Mimo to Alpine wciąż nie wyraziło zgody na zwolnienie 21-latka z kontraktu i niewiele wskazuje na to, by sytuacja mogła się zmienić.

Nie mamy żadnych informacji. Jeżeli coś się zmieni, od razu was o tym poinformujemy - powiedział Andreas Seidl z McLarena, pytany o aktualny status Oscara Piastriego.

Według ustaleń Auto Hebdo, stajnia z Woking podjęła sekretną współpracę z 21-latkiem. Kierowca w ubiegłą środę oraz czwartek miał sprawdzać zeszłoroczny samochód na Paul Ricard. Pierwszego dnia Piastri miał korzystać ze skróconej pętli o długości 3,6 kilometra, natomiast drugiego sprawdzał bolid w deszczowych warunkach na wersji Grand Prix.

Ze względu na charakter testu oraz ważne porozumienie Piastriego z Alpine, kierowca miał korzystać z kombinezonu oraz kasku pozbawionych oznaczeń McLarena. Ośmiokrotni mistrzowie świata wśród konstruktorów odmówili oficjalnego komentarza w tej sprawie.