Ecclestone: Schumacher straci swoje miejsce w Haasie

Były szef Formuły 1 przyznał, że mimo wszystko rozumie decyzję zespołu.
09.11.2207:17
Mateusz Szymkiewicz
1949wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bernie Ecclestone jest przekonany, że Mick Schumacher straci posadę w Haasie na sezon 2023.

Stajnia z Kannapolis miała już podjąć decyzję o zatrudnieniu Nico Hulkenberga w roli zespołowego partnera Kevina Magnussena. Mimo to według RTL, komunikat w tej sprawie zostanie opublikowany po, a nie przed Grand Prix Sao Paulo.

To nie jest kwestia wieku, tylko stanu ducha - uważa Bernie Ecclestone, były szef Formuły 1. Spójrzcie na Juana Manuela Fangio, rozpoczął starty w wieku, w którym reszta już dawno temu zakończyła karierę. Nie sądzę, by znalazł się [Schumacher] w przyszłorocznej stawce. Ludzie są rozczarowani jego osiągami. Nie wiemy jednak czy to kwestia zespołu. W tej chwili nie ma nikogo, kto postawiłby na niego w czołowym zespole. To jeszcze nie ten moment.

Być może powinien zapomnieć o Formule 1 i skupić się na innych kategoriach. Jego nazwisko rozgrzewa ludzi i stara się to wykorzystywać. Z drugiej strony to powoduje wszystkie jego kłopoty. Powinien spróbować zacząć wygrywać w innych wyścigach.

Ecclestone dodał, że rozumie strategię menedżmentu Schumachera, który chroni go przed opinią publiczną. Wydaje mi się, że on po prostu potrzebuje kogoś, kto będzie z nim podróżował i będzie z nim rozmawiał w gorszych chwilach. Niektórzy prezentują zupełnie inną postawę. Gdybyście wrzucili Verstappena do morza, utrzymałby się na nim nawet nie potrafiąc pływać.