Horner: Vettel byłby doskonałym menadżerem zespołu F1

"Jest jednym z tych gości, którzy są irytująco dobrzy we wszystkim, za co tylko się wezmą".
20.01.2313:32
Nataniel Piórkowski
678wyświetlenia


Christian Horner uważa, że Sebastian Vettel doskonale sprawdziłby się na stanowisku zarządzającym w zespole Formuły 1.

Czterokrotny mistrz świata zakończył wyścigową karierę po sezonie 2022. Niemiec nie zdradził swoich dalszych planów - wiadomo już jednak, że pod koniec miesiąca ponownie weźmie udział w imprezie Race of Champions.

Horner, który był szefem Vettela, gdy ten na początku poprzedniej dekady prowadził Red Bulla do czterech tytułów, sugeruje, że zawodnik z Heppenheim ma cechy sprawnego menadżera.

Seb potrafi zbudować świetne relacje z ludźmi. Rozumie ich wartość i docenia wkład, jaki wnoszą do wspólnego sukcesu. Mam wrażenie, że na przestrzeni ostatnich lat stał się kimś w rodzaju doradcy kierowców. Tak naprawdę to od niego zależy, czy chce się w coś zaangażować.

Jest jednym z tych gości, którzy są irytująco dobrzy we wszystkim, za co tylko się wezmą. Mam absolutną pewność, że gdyby wybrał tę ścieżkę, świetnie poradziłby sobie w nowej roli.

W 2022 roku Vettel miał okazję współpracować z Mikiem Krackiem. W przeszłości Luksemburczyk był członkiem teamu BMW Sauber, z którym przyszły czempion debiutował w F1.

Chociaż obecny szef teamu Astona Martina zgadza się z tezą, iż Vettel byłby dobrym menadżerem, to ma wątpliwości, czy 35-latek postawi krok w tym kierunku.

Nie wiem, co chce zrobić Seb. Myślę, że ma osobowość i wszelkie umiejętności, które są wymagane w tej roli. Wydaje mi się, iż mógłby dobrze sobie poradzić. Tak, bez dwóch zdań.