Hakkinen: Vettel popełnia zbyt wiele błędów

Dwukrotny mistrz F1 zaznacza także, iż Mercedes i Ferrari wykazują różne podejścia do ścigania.
07.09.1811:24
Nataniel Piórkowski
3936wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dwukrotny mistrz świata F1 - Mika Hakkinen uważa, że Sebastian Vettel popełnił w ostatnim czasie zbyt wiele błędów, które przechyliły szalę walki o mistrzostwo na korzyść Mercedesa.

Hakkinen dał jasno do zrozumienia, ż jego zdaniem Lewis Hamilton zdołał wypracować 30-punktową przewagę nad Vettelem dzięki regularności i opanowaniu na torze w nerwowych sytuacjach.

Nikt nie może powiedzieć, że Lewis znajduje się w takiej sytuacji ze względu na to, iż Mercedes dysponuje znaczącą przewagą. Lewis prezentuje wspaniałe umiejętności wyścigowe i nie popełnia błędów podobnych do tych, jakie przytrafiały się Sebastianowi Vettelowi, zwłaszcza podczas startów - stwierdził.

Dobrym przykładem różnych podejść Ferrari i Mercedesa był wyścig na Monzy. Od chwili zgaśnięcia czerwonych świateł było jasne, że Ferrari ma dwóch kierowców, którzy ścigają się ze sobą, podczas gdy zawodnicy Mercedesa ze sobą współpracowali. Ferrari popełniło błąd w zakresie przywództwa i strategii. W sobotę wieczorem mogli usiąść z Kimim i Sebastianem i zaplanować, jak chcą poprowadzić wyścig.

Fin uważa, że Scuderia nie może pozwolić sobie na podobne niedociągnięcia w kolejnych Grand Prix. Jeśli chcą pokonać Lewisa to potrzebują teraz perfekcyjnej pracy w trakcie każdego wyścigowego weekendu. Muszą liczyć, że Mercedesowi przytrafi się trochę problemów.

KOMENTARZE

1
christoff.w
07.09.2018 09:35
Bo był zgrzyt w zespole za kwale.