Verstappen: Mieliśmy drobne problemy

Zwycięzca GP Bahrajnu podkreśla jednak, że mogą one zostać szybko wyeliminowane.
05.03.2318:16
Nataniel Piórkowski
820wyświetlenia


Pomimo przekonującego zwycięstwa Max Verstappen przyznał, że w trakcie wyścigu w Bahrajnie zmagał się z drobnymi problemami.

Urzędujący mistrz świata rozpoczął sezon w perfekcyjnym stylu, pokonując zespołowego kolegę - Sergio Pereza. Na mecie obu kierowców Red Bulla dzieliło prawie dwanaście sekund.

W trakcie wyścigu Holender zwracał uwagę na drobne problemy z przekładnią oraz balansem. Dopytywany o nie przed wejściem na podium, powiedział: To nic wielkiego. To drobne rzeczy, które chcesz dopracować. Myślę, że łatwo sobie z nimi poradzimy.

Dla Red Bulla zwycięstwo w Bahrajnie ma podwójnie słodki smak. Ekipie z Milton Keynes nigdy wcześniej nie udało się zgarnąć dubletu na inaugurację sezonu. Z kolei Verstappen zdobył pierwszą w karierze wygraną na torze Sakhir.

Mieliśmy dobry pierwszy stint, na którym w zasadzie skupiałem się na wypracowaniu przewagi i dbaniu o ogumienie. Nigdy nie wiesz, co wydarzy się w dalszej fazie rywalizacji, więc chcieliśmy zapewnić, że znajdujemy się na odpowiednich oponach, które są w dobrym stanie. Bardzo cieszę się ze zwycięstwa tutaj, w Bahrajnie.