F1 zarejestrowała nazwy handlowe dla GP Madrytu

Szef odpowiadającej za projekt firmy jest pewien sukcesu negocjacji z Liberty Media.
17.07.2312:01
Nataniel Piórkowski
955wyświetlenia


Formuła 1 dokonała rejestracji nazwy handlowej Grand Prix Madrytu.

Od kilku miesięcy w padoku królowej sportów motorowych pojawiają się plotki o tym, jakoby organizatorzy GP Hiszpanii w Barcelonie mieli w najbliższym czasie zmierzyć się w wcale o miejsce w kalendarzu z konkurencją ze strony promotora potencjalnego wyścigu w stolicy.

Carlos Sainz z Ferrari przyznaje: Zgadza się, słyszałem o tym projekcie. Mogę tylko powiedzieć, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby w kalendarzu było nadal obecne GP Hiszpanii - niezależnie od tego, gdzie miałby odbywać się wyścig.

W czwartek Jose Vicente de los Mozos, prezes Ifemy - spółki odpowiadającej za organizację dużych imprez w Madrycie, zasugerował, że jest bliski osiągnięcia porozumienia z władzami F1.

Łączy nas umowa o zachowaniu poufności i nie mogę ujawnić, kiedy będziemy dysponować kontraktem. Wiem jednak, kiedy go podpiszemy i kiedy to ogłosimy.

Rozmawiam ze Stefano Domenicalim [dyrektorem generalnym F1] i łączy nas wzajemne zaufanie. Będziemy wspólnie zaangażowani w różne projekty - dodał.

Dopytywany o to, czy wyścig w Madrycie będzie oznaczał usunięcie z harmonogramu mistrzostw świata eliminacji w Barcelonie, de los Mezos powiedział: Jeśli skończy się na tym, że tak jak w przeszłości Hiszpania będzie gościć dwa wyścigi, to wspaniale. Ale wypowiadam się i pracuję na rzecz Madrytu.

Poprzez spółkę Formula One Licensing Liberty Media dokonało w ostatnim czasie rejestracji dwóch nazw handlowych: Madrid Grand Prix oraz Formula 1 Madrid Grand Prix.

W weekend w stolicy Hiszpanii odbył się także pokaz Red Bull Racing z udziałem Sergio Pereza. Chociaż nie jestem w ojczyźnie, to czuję się tu jak w domu. Madryt zasługuje na wyścig Formuły 1 - powiedział wicelider klasyfikacji generalnej.

Wyścigi uliczne są wyjątkowe, bo w każdym mieście panuje inna atmosfera. Madryt jest cudownym miejscem i jestem pewien, że mielibyśmy tutaj wspaniałą otoczkę. W dodatku dość dobrze radzą sobie na tego typu obiektach - zażartował zawodnik z Guadalajary.