Bottas liczy na zostanie kierowcą Audi

Fin przyznaje, że rozmowy w sprawie pozostania w Hinwil nabiorą tempa w 2024 roku.
27.08.2310:27
Nataniel Piórkowski
439wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas nie ukrywa, że chce pozostać w Sauberze po tym, jak zostanie on przekształcony w fabryczny team Audi.

Po udanym debiucie w szwajcarskiej stajni w 2022 roku, obecny sezon jest dla Bottasa znacznie mniej udany. Fin ma na koncie zaledwie pięć punktów i zajmuje odległe, siedemnaste miejsce w klasyfikacji mistrzostw świata.

W rozmowie z dziennikiem Iltalehti Bottas zaznaczył: Mam kontrakt do końca przyszłego sezonu. W kontekście 2025 roku wszystko pozostaje otwartą kwestią, ale nie nadszedł jeszcze czas na to, by o tym rozmawiać. Konkretny zaczną się kształtować na początku przyszłego roku.

Audi ma w planach wejść do Formuły 1 w 2026 roku jako właściciel zespołu oraz producent jednostek napędowych. Inicjatywa Audi jest bardzo interesująca. To poważne zaangażowanie się w sport jednego z największych na świecie producentów. Oczywiście chciałbym być częścią tego projektu.

Fin przyznał, że zaangażowanie niemieckiego producenta będzie widoczne od przyszłego roku. Audi zapewni wsparcie finansowe już w przyszłym roku. Liczba pracowników w ekipie rośnie już teraz. Zespół się rozwija, tak aby być w pełni gotowy na sezon 2026.

Obecna forma teamu znanego jako Alfa Romeo nie napawa wielkim optymizmem. Mniej punktów od ekipy z Hinwil zdobyła tylko Scuderia AlphaTauri. Przed startem tego sezonu postawiliśmy sobie za cel szóste miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Teraz jest już jednak jasne, że nie uda nam się wejść na tak wysoki poziom.

Naszym nowym celem powinna być siódma lokata na koniec sezonu. To realistyczna perspektywa, ale będziemy musieli wykorzystać każdą szansę, jaka pojawi się na naszej drodze.