Oliver Bearman wystąpi w dwóch piątkowych treningach z Haasem

Junior Ferrari wyjedzie na tor podczas piątkowych sesji w Meksyku i Abu Zabi.
05.10.2318:41
Maciej Wróbel
315wyświetlenia
Embed from Getty Images

Oliver Bearman otrzyma szansę zaprezentowania się za kierownicą bolidu Haasa podczas piątkowych treningów przed Grand Prix Meksyku oraz Grand Prix Abu Zabi.

18-letni Brytyjczyk od ubiegłego roku jest członkiem Akademii Kierowców Ferrari i obecnie zalicza udany, debiutancki sezon w Formule 2. W tym roku Bearman odniósł na bezpośrednim zapleczu F1 cztery zwycięstwa i plasuje się na szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej, mając wciąż matematyczne szanse nawet na wicemistrzostwo.

Bearman ma również w swoim dorobku tytuły mistrza włoskiej F4 oraz F4 ADAC, oba zdobyte w sezonie 2021. W roku 2022 zajął natomiast trzecie miejsce w mistrzostwach Formuły 3, w których liczył się w walce o tytuł do samego końca kampanii.

Teraz zespół Haas potwierdził, że to właśnie młody zawodnik z Chelmsford otrzyma szansę zaprezentowania się w piątkowym treningu F1 za kierownicą bolidu VF-23. Junior Ferrari wystąpi w treningach w Meksyku oraz Abu Zabi, a zespół Haas spełni tym samym wymóg udostępnienia bolidu młodemu kierowcy przynajmniej dwa razy w ciągu roku.

Dostanie się do Formuły 1 było moim marzeniem od momentu startu kariery w gokartach, tak więc poprowadzenie w tym roku bolidu po raz pierwszy jest czymś naprawdę wyjątkowym. Będę ciężko pracował, aby upewnić się, że będę gotów wesprzeć zespół w obu treningach najlepiej, jak tylko potrafię - powiedział Bearman.

Szef Haasa, Gunther Steiner, dodał: Ma naprawdę mocny debiutancki sezon w Formule 2, a cztery zwycięstwa są na to dowodem. Jesteśmy przekonani, że z racji bycia częścią Akademii Kierowców Ferrari jego przygotowanie do weekendów będzie najwyższej klasy. Nie możemy się doczekać powitania Olivera w zespole oraz umożliwienia mu jazdy VF-23.

Bearman dołączy do Haasa już podczas zbliżającego się weekendu wyścigowego w Katarze, gdzie z bliska będzie obserwował pracę zespołu. Stajnia z Kannapolis nie potwierdziła natomiast jeszcze, którego z etatowych kierowców Brytyjczyk będzie zastępować podczas sesji w Meksyku i Abu Zabi.