Horner: Perez musi koniecznie odzyskać formę

Szef Red Bulla oczekuje od Meksykanina zdobycia tytułu wicemistrza
09.10.2308:34
Jakub Ziółkowski
1372wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner twierdzi, że Sergio Perez koniecznie musi powrócić do formy z początku sezonu. Pomimo mocnego startu sezonu i jeździe w najlepszym samochodzie w stawce, Meksykanin staje przed ryzykiem utraty drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej.

W fizycznie męczącym Grand Prix Kataru, podczas którego wielu kierowców musiało zgłosić się do centrum medycznego z powodu wyczerpania i odwodnienia, Perez dojechał na dziesiątym miejscu po starcie z alei serwisowej. Meksykanin był zmuszony do rozpoczęcia wyścigu w taki sposób po wypadku w sobotnim sprincie z udziałem Estebana Ocona i Nico Hulkenberga. W wyniku kraksy w bolidzie Meksykanina musiały zostać zamontowane dodatkowe elementu, co naruszyło zasady parc ferme.

Podczas gdy lider Red Bulla, Max Verstappen zdominował niedzielny wyścig, Perez miał liczne problemy z utrzymaniem się na torze, na skutek czego otrzymał aż trzy pięciosekundowe kary za naruszenie limitów toru. Po trudnym wyścigu w wykonaniu Meksykanina Christian Horner przyznał, iż jego kierowca musi wrócić do formy z początku sezonu, aby utrzymać się na drugim miejscu w klasyfikacji konstruktorów.

Wydaje mi się, że musimy koniecznie usiąść i przeanalizować problemy Checo. Wiemy, że ma duży potencjał, a niestety obecnie nie wykorzystuje go. Koniecznie musi on wrócić do formy, która pomoże mu zdobyć wicemistrzostwo - powiedział Horner.

To frustrujące, że Sergio wraca z Kataru z tylko jednym punktem. Pomimo startu z pit lane, naszym zdaniem Perez mógł zdobyć dużo więcej punktów. Oczywiście będziemy go wspierać, szczególnie podczas nadchodzącego potrójnego weekendu. W puli jest dużo punktów, nie tylko w wyścigach, ale i w sprintach - dodał Horner.

Pomimo tego, że Lewis Hamilton zakończył wyścig w pierwszym zakręcie po kolizji ze swoim zespołowym partnerem, na pięć wyścigów przed końcem Perez ma tylko 30 punktów przewagi nad Brytyjczykiem. Horner liczy, iż w nadchodzących wyścigach, szczególnie w domowym Grand Prix Meksykanina odzyska on swoją pewność siebie.

Horner uważa również, iż Perez musi zastanowić się nad podstawami ścigania, szczególnie w ryzykownych sytuacjach na torze.

Czasami wystarczy zdjąć nogę z gazu i skupić się na podstawowych zasadach ścigania. Właśnie to będziemy teraz analizować. Wiemy, że Sergio może wrócić do formy, bo zaledwie na Monzy był drugi. Chcemy okazać mu dużo wsparcia - zakończył szef Red Bulla.