Interlagos pozostanie w kalendarzu F1 do 2030 roku

Organizator Grand Prix Sao Paulo zadeklarował się do unowocześnienia obiektu.
04.11.2310:40
Mateusz Szymkiewicz
284wyświetlenia
Embed from Getty Images

Organizator Grand Prix Sao Paulo zawarł nową umowę z Formułą 1, zapewniającą Interlagos obecność w kalendarzu do 2030 roku.

Brazylijski tor cieszy się miejscem w harmonogramie od sezonu 1990 z roczną przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa. Od 2021 roku wyścig organizowany jest pod nazwą Grand Prix Sao Paulo, co ma związek z obecnością nowego promotora oraz zwiększonym zaangażowaniem miasta, deklarującym rocznie wsparcie dla imprezy na poziomie 2,7 milionów dolarów.

Jak potwierdzono, dotychczasowy kontrakt wygasający z końcem 2025 roku doczekał się przedłużenia. Tor Interlagos w ramach nowo uzgodnionych warunków ma zapewnione miejsce w kalendarzu do sezonu 2030 włącznie.

Promotor imprezy zadeklarował gruntowną przebudowę, która ma pozwolić na organizację Grand Prix na poziomie porównywalnym z amerykańskimi torami. Kolejne edycje wyścigu mają być między innymi wzbogacane koncertami światowej sławy artystów.

Jestem zachwycony potwierdzając, że pozostaniemy na Interlagos do 2030 roku - powiedział Stefano Domenicali, dyrektor generalny Formuły 1. Nie mogę się doczekać kolejnych lat wspaniałej atmosfery, którą zapewniają brazylijscy kibice. Brazylia ma ogromne dziedzictwo w sportach motorowych, a ten ikoniczny tor należy do ulubionych wśród kierowców. Nie brakuje tu niczego do fantastycznych wyścigów i nie możemy się doczekać rozwoju tego miejsca, by móc doświadczyć jeszcze piękniejszych rzeczy.