Sainz Senior: Omówię z synem projekt Audi w Formule 1

Rajdowiec wygrał tegoroczną edycję Dakaru w samochodzie producenta z Ingolstadt.
24.01.2408:51
Mateusz Szymkiewicz
899wyświetlenia


Carlos Sainz Senior przyznał, że omówi z synem możliwość dołączenia do projektu Audi w Formule 1.

61-latek zwyciężył w tegorocznej edycji Rajdu Dakar prowadząc elektryczne Audi RS Q e-tron. Naocznym świadkiem czwartego tryumfu w karierze był syn Hiszpana - Carlos Sainz Junior, który na co dzień rywalizuje w Formule 1 z Ferrari.

Dwukrotny zwycięzca Grand Prix pozostaje związany ze stajnią z Maranello do końca tegorocznych zmagań. Według medialnych przecieków, Ferrari nie jest chętne przedłużać z Sainzem umowy na dłużej niż rok, podczas gdy kierowca ma oczekiwać minimum dwuletniej gwarancji posady.

W sytuacji, w której Hiszpan nie dojdzie do porozumienia z Ferrari, będzie zmuszony do rozpoczęcia poszukiwań nowego miejsca startów. W przeszłości Sainz łączony był z projektem fabrycznego zespołu Audi, który powstanie w 2026 roku na bazie Saubera.

Każdy kierowca F1 będzie musiał mieć wielki szacunek do tej marki - powiedział Carlos Sainz Senior, zapytany o aspiracje Audi w Formule 1. Audi generalnie traktuje poważnie każdy projekt, w który się angażuje. Wiem również z czym wiąże się niemiecka mentalność w sportach motorowych, akceptując jej wszystkie wady i zalety. Mam gigantyczny szacunek do Grupy Volkswagen i Audi.

Wiemy jak wyjątkowym światem jest Formuła 1. Mimo to uważam, że ich sukces [Audi] będzie kwestią czasu. Nie mam kryształowej kuli, ale Audi w F1 będzie miało moje uznanie. Włożą maksymalny wysiłek, by stworzyć dobry projekt. Oczywiście, jako reprezentant Audi będąc w domu Carlosa [Juniora] będę wymieniał z nim opinię na temat tego, co Audi może osiągnąć w przyszłości, to logiczne.