Lewis Hamilton zostanie kierowcą Ferrari od 2025 roku

Brytyjczyk zdecydował się na odejście z Mercedesa po dwunastu latach i sześciu tytułach.
01.02.2420:19
Mateusz Szymkiewicz
5198wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari w oficjalnym komunikacie potwierdziło zakontraktowanie Lewisa Hamiltona od sezonu 2025. Brytyjczyk tym samym opuści po dwunastu latach Mercedesa, zastępując w czerwonym bolidzie Carlosa Sainza.

Plotki o potencjalnym transferze nabrały rozpędu w czwartkowy poranek. Ich oficjalnego potwierdzenia doczekaliśmy się wieczorem, kiedy to najpierw Mercedes ogłosił rozstanie z Hamiltonem, a następnie Ferrari w bardzo lakonicznym komunikacie przedstawiło Brytyjczyka jako nowego zawodnika.

39-letni Hamilton decydując się na sensacyjny transfer opuści Mercedesa po dwunastu sezonach współpracy, rozpoczętej w 2013 roku. Kierowca w tym czasie sięgnął po sześć mistrzowskich tytułów w latach 2014-2015 oraz 2017-2020, zwyciężył w 82 wyścigach oraz zdobył 78 pole position.

Siedmiokrotny czempion dołączy do Ferrari w ramach wieloletniej umowy zostając partnerem Charlesa Leclerca. Monakijczyk na początku tego roku zawarł ze Scuderią nowy kontrakt, rzekomo gwarantujący mu posadę do sezonu 2029 włącznie.

Scuderia Ferrari jest zachwycona potwierdzając, że Lewis Hamilton dołączy do zespołu od 2025 roku w ramach wieloletniego kontraktu - brzmi stanowisko zespołu.

Hamilton przejmie kokpit Carlosa Sainza, który szykuje się do czwartego sezonu startów w barwach Ferrari. Póki co dalsze losy Hiszpana nie są jasne, według ustaleń międzynarodowych mediów zainteresowanie Hiszpanem mają wykazywać Red Bull, Aston Martin oraz Audi, które od sezonu 2026 powoła fabryczny zespół na bazie Saubera.