Sargeant: W poprzednim sezonie byłem słabo przygotowany fizycznie

Kierowca Williamsa ujawnił, że w przerwie zimowej zyskał pięć kilogramów masy mięśniowej.
09.02.2417:07
Mateusz Szymkiewicz
619wyświetlenia
Embed from Getty Images

Logan Sargeant przyznał, że był zbyt słabo przygotowany fizycznie do startów w sezonie 2023.

Amerykanin zaliczył bardzo rozczarowującą debiutancką kampanię, zostając zdominowanym przez partnera Alexandra Albona. Kierowca przegrał wszystkie czasówki z Tajlandczykiem, natomiast w wyścigach zdobył zaledwie jeden punkt przy jego dwudziestu siedmiu.

Ostatecznie jednak Williams zdecydował się dać Sargeantowi drugą szansę, oferując mu kontrakt na 2024 rok. Jak przyznał 23-latek, podczas zimowej przerwy skoncentrował się na wyeliminowaniu najsłabszych obszarów, w tym niskiej kondycji fizycznej, zyskując pięć kilogramów masy mięśniowej.

Przeanalizowałem swoją postawę od strony mentalnej oraz fizycznej - powiedział Logan Sargeant. Aktualnie jestem w najlepszej kondycji w całej karierze. Nigdy nie czułem się tak przygotowany, by móc wykonać postępy, na które mnie stać. Wszystko leży w szczegółach. Nauczyłem się, że muszę lepiej nad sobą panować. W poprzednim sezonie zbyt często rozpraszałem się przez zmęczenie. Wpływało to na moją postawę na torze. Fizycznie nie byłem w tym miejscu, w którym powinienem być. Teraz dołożyłem starań, by być gotowym.

Alexander Albon zapytany na prezentacji Williamsa FW46 o fizyczną przemianę partnera, stwierdził: Logan jest niższy ode mnie o siedem lub osiem centymetrów, więc może sobie pozwolić na dodatkowe pięć kilogramów. Gdybym ja tyle zyskał, niestety byłbym zbyt ciężki. Już teraz jestem ze swoją masą na limicie, więc wzmacnianie ciała bez dociążania samochodu jest dla mnie trudniejsze.