Autosport: Red Bull oferuje Albonowi powrót od sezonu 2026

Tajlandczyk pozostaje związany kontraktem z Williamsem do końca 2025 roku.
09.02.2416:56
Mateusz Szymkiewicz
1354wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że Red Bull złożył oficjalną propozycję powrotu do głównego zespołu Alexandrowi Albonowi. Oferta sześciokrotnych mistrzów świata ma dotyczyć sezonu 2026.

Tajlandczyk reprezentował stajnię z Milton Keynes w latach 2019-2020, tracąc miejsce na rzecz Sergio Pereza. Albon pozbawiony posady na sezon 2021, a także szans na powrót do startów z juniorską ekipą, zdecydował się wystąpić z szeregów koncernu i podpisać kontrakt z Williamsem.

Kierowca podczas dwuletniego okresu startów dla brytyjskiej ekipy odbudował swą reputację, dominując nad Nicholasem Latifim oraz Loganem Sargeantem. Postawa Albona rzekomo wzbudziła zainteresowanie Mercedesa, który zmuszony jest do poszukiwań następcy Lewisa Hamiltona od sezonu 2025.

Według Autosportu, do walki o usługi byłego kierowcy włączył się Red Bull. Mimo to austriacki zespół miał złożyć Albonowi propozycję kontraktu od 2026 roku, tuż po wygaśnięciu jego umowy z Williamsem, a także w pierwszym sezonie obowiązywania nowych przepisów technicznych.

Oferta przedstawiona Albonowi przez Red Bulla ma zakładać ponowne starty u boku Maksa Verstappena do 2028 roku. W sytuacji, w której Tajlandczyk zgodzi się na przedstawione warunki, w bardzo skomplikowanej sytuacji znajdzie się Mercedes z jeszcze bardziej ograniczonymi opcjami na rynku kierowców.