Red Bull inauguruje jubileuszowy sezon prezentacją modelu RB20

Team przystępuje do tegorocznych mistrzostw w roli oczywistego faworyta.
15.02.2421:00
Nataniel Piórkowski
4559wyświetlenia


Red Bull Racing zakończył tegoroczny okres prezentacji oficjalnie ujawniając swój bolid na sezon 2024.

Model RB20 został przedstawiony w czwartek wieczorem, w bazie austriackiego zespołu w Milton Keynes.

Pierwsze fotografie konstrukcji trafiły do sieci już we wtorek, uchwycone przez gości hotelu przy prostej startowej toru Silverstone, gdzie Red Bull zorganizował dzień filmowy z udziałem najnowszej konstrukcji. W czwartek do mediów społecznościowych przeniknęły także materiały z sesji w studiu fotograficznym.

RB20 jest przedstawiany jako naturalna ewolucja bolidu RB19, który dał teamowi 21 zwycięstw, 30 miejsc na podium i 14 pole positions.

Uwagę przykuwają przeprojektowane sekcje boczne oraz wybrzuszenia ciągnące się od mocowania systemu halo aż do zwieńczenia osłony jednostki napędowej.

Team nie wprowadził żadnych istotnych zmian w malowaniu, w którym nadal dominują granatowy mat oraz kontrastujące z nim logotypy Red Bulla. Współpracę ze stajnią kontynuuje partner tytularny - Oracle.

Kierowcami austriackiego zespołu pozostają trzykrotny mistrz świata - Max Verstappen oraz Sergio Perez. Meksykanin ma przed sobą trudne zadanie, gdyż w tym sezonie będzie musiał walczyć o przedłużenie kontraktu.

Ekipa przystępuje do sezonu 2024 w roli oczywistego faworyta, jednak jej szefostwo studzi nastroje. Christian Horner niejednokrotnie zwracał uwagę na coraz większe bariery w procesie rozwojowym oraz konsekwentne postępy rywali.

Jestem pewien, że w ciągu dwóch najbliższych lat będziemy świadkami znacznie bardziej zaciętych wyścigów. Nie powtórzymy już takiego sezonu, jak 2023. To był dla nas absolutnie wyjątkowy i niepowtarzalny rok. Zdajemy sobie z tego sprawę - przekonywał zimą szef RBR.

Wraz z prezentacją modelu RB20, Red Bull rozpoczyna świętowanie 20-lecia startów w Formule 1. Wzorem ubiegłego roku fani otrzymają możliwość wpływania na malowanie konstrukcji a dodatkowo będą mogli wziąć udział w okolicznościowych imprezach jubileuszowych w ramach kampanii Forever Rebl.

Christian Horner powiedział: To doniosły rok w historii zespołu. W ciągu ostatnich dwudziestu lat Red Bull z powodzeniem zmienił krajobraz Formuły 1. Dokonał tego dzięki determinacji, nietuzinkowym podejściu, twardej grze i jeszcze ostrzejszemu ściganiu oraz maksymalnej koncentracji na walce o najwyższe laury w sporcie.

Mieliśmy na tyle duże szczęście, że kilkukrotnie dopięliśmy swego. Siedem tytułów dla kierowców, sześć triumfów w mistrzostwach konstruktorów i 113 zwycięstw w wyścigach potwierdza sukces wizji Red Bulla względem teamu F1.

Najnowszy rozdział tej historii rozpoczyna się właśnie dzisiaj, wraz z modelem RB20. To będzie ekscytujący i niezwykle zacięty sezon. Ubiegły rok pokazał jednak, że zespół pracuje na najwyższym poziomie możliwości a Max i Checo to duet kierowców, który doskonale spisze się na każdym torze i w każdych warunkach.

Jestem pewien, że podobnie jak robiliśmy to przez ostatnich dwadzieścia lat, także teraz będziemy walczyć o podia, zwycięstwa i - miejmy nadzieję - kolejne mistrzostwa.