Marko zaskoczony decyzją Hamiltona o przejściu do Ferrari

Konsultant Red Bulla wyklucza scenariusz podpisania przez Verstappena umowy z Mercedesem.
15.02.2413:32
Nataniel Piórkowski
1771wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko przyznał, że był zaskoczony wiadomością o podpisaniu przez Lewisa Hamiltona kontraktu z Ferrari.

Dziennikarze dziennika Osterreich poruszyli temat zaskakującej decyzji Lewisa Hamiltona o zmianie zespołowych barw przed przyszłoroczną kampanią. Marko potwierdził, że był to dla niego zaskakujący zwrot akcji.

Byłem tym totalnie zaskoczony. Zwykle w takiej sytuacji kierowca zaczyna już myśleć o nowym zespole. Obecny team nie może mu pozwalać na udział w pracach nad poważnymi innowacjami, w obawie o wyniesienie ich do nowego pracodawcy.

Z pewnością cała ta sytuacja jest dobra z punktu widzenia sportu. To lepsze niż Netflix! - zażartował.

Dopytywany o reakcję Verstappena na komunikat Scuderii, Marko stwierdził z uśmiechem na ustach: Był po prostu rozbawiony.

Otwartą kwestią pozostaje to, kto zastąpi Hamiltona w Mercedesie. W najbardziej rewolucyjnym scenariuszu, zespołowym kolegą George'a Russella mógłby zostać Max Verstappen.

Właściwie to na tym powinna polegać praca Wolffa, jako szefa zespołu. Musi zrobić wszystko, aby pozyskać najlepszego kierowcę - powiedział doradca zarządu Red Bulla.

Marko uważa jednak, iż jest mało prawdopodobne, aby Verstappen zdecydował się na zmianę pracodawcy. Nie. Ma dobrą pamięć. Zbyt wiele wydarzyło się w przeszłości. Pamiętam Silverstone [z 2021 roku] i chaos w finale w Abu Zabi. To sięga zbyt głęboko.

Jeszcze niedawno Wolff stwierdził, że był tak blisko Hamiltona, że między nimi nie zmieściłaby się nawet kartka papieru. Najwyraźniej kontrakt z Ferrari dał radę - zażartował.

Zapytany o hipotetyczny scenariusz, w którym Verstappen zgadza się na zastąpienie Hamiltona w Mercedesie, Marko uciął: Wykluczałbym taki rozwój zdarzeń.