Verstappen pod wrażeniem kontrolowanej agresji Red Bulla

Holender chwali wysiłki projektantów zespołu, którzy po sezonie 2023 nie spoczęli na laurach.
16.02.2416:35
Nataniel Piórkowski
2261wyświetlenia


Max Verstappen zdradził, że jest zaskoczony "kontrolowaną agresją" projektu Red Bulla RB20.

Po zdominowaniu sezonu 2023, zespół zapowiadał zachowanie zwycięskiej koncepcji. Czwartkowa prezentacja potwierdziła jednak, iż dział techniczny zdecydował się na wprowadzenie widocznych gołym okiem innowacji.

Całkowitemu przeprojektowaniu uległa osłona jednostki napędowej wraz z tylną sekcją nadwozia. Ekipa zdecydowała się także na zastosowanie niekonwencjonalnej konfiguracji wlotów chłodnic.

Jestem całkiem zadowolony z kierunku, który wybrali - powiedział Verstappen. Widziałem trochę szkiców w trakcie weekendu w Abu Zabi i pomyślałem: «Wow, w pewnym sensie to coś zupełnie innego».

Ujmę to w ten sposób - nie byli konserwatywni. Naprawdę podoba mi się to podejście. Mieliśmy świetny pakiet, ale oni mimo wszystko wykorzystali szansę, aby wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i poprawić coś, co zdążyło już potwierdzić swoją wartość.

Trzykrotny mistrz świata szybko dodał jednak, że radykalne zmiany wprowadzone w konstrukcji RB20 wcale nie gwarantują, że Red Bull rozpocznie sezon z wyraźną przewagą nad konkurentami.

Czas pokaże, czy są to naprawdę dobre innowacje, ale z tego co widzę w zespole, wszyscy są zadowoleni z tego, co udało się osiągnąć zimą. Z drugiej strony niczego nie wiemy. Nie jesteśmy w stanie kontrolować tego, co zrobili inni.

Zapytany o to, czy istniała wyraźna potrzeba wprowadzania tak daleko idących modyfikacji w koncepcji bolidu, Verstappen odparł: Myślę, że możemy mówić o kontrolowanej agresji. Wszyscy są po prostu zadowoleni z tego, co zrobili. Nie wydaje mi się, aby ktokolwiek miał wątpliwości, nie był do końca pewny tego, co przygotowaliśmy na ten rok.