Perez: Dynamika relacji Hamiltona z Mercedesem będzie ciekawa

Meksykanin sądzi, że w tym roku kierowcy wcześnie zaczną myśleć o nowych kontraktach.
21.02.2410:52
Nataniel Piórkowski
540wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez uważa, że dynamika relacji Lewisa Hamiltona z Mercedesem będzie jednym z najciekawszych aspektów nadchodzących mistrzostw Formuły 1.

Hamilton rozpoczyna ostatni rok współpracy z Mercedesem - od nowego sezonu siedmiokrotny mistrz świata zostanie kierowcą Ferrari, zajmując miejsce Carlosa Sainza.

Zdaniem Pereza ten niespodziewany zwrot na rynku kierowców, może doprowadzić do interesującej zmiany dynamiki relacji Hamiltona z zespołem - szczególnie, jeśli Mercedes znajdzie się w walce o miejsca w ścisłej czołówce.

Zapytany o przemyślenia na temat decyzji kierowcy ze Stevenage, Perez odrzekł: Interesująca! Bardziej interesuje mnie jednak dynamika ich relacji, którą przyjdzie nam śledzić z zewnątrz.

Wszyscy wiemy, jak zazdrosne potrafią być zespoły względem kierowców, którzy zmieniają team. Chodzi o dzielenie się pewnymi informacjami. Lewis jest związany z Mercedesem od wielu lat i z pewnością zabierze ze sobą do innego zespołu olbrzymią wiedzę. Tak, myślę, że ich relacje mogą być bardzo interesujące.

Perez, który sam nie może być pewny utrzymania wyścigowego fotela w Red Bullu, uważa, że ruch Hamiltona może doprowadzić do szybszego niż zwykle startu rozmów na temat kontraktów.

Jestem pewien, że większość kierowców będzie skłaniać się do znacznie wcześniejszego ustalenia tych spraw. Ale to tylko kwestia podejścia. Jeśli o mnie chodzi, to koncentruję się wyłącznie na tym, aby zaliczyć fantastyczny sezon. Reszta zawsze układa się sama.

Gdy tylko dobrze sobie radzisz, wszystko może się zdarzyć. Tak naprawdę nie przejmuję się tym. To mój czternasty sezon w F1. Moim głównym celem są już teraz wyłącznie dobre osiągi na torze.