Sainz: Nie zamierzam dłużej czekać z decyzją o zespole na sezon 2025

Hiszpan zapowiada, że już wkrótce wyjaśnią się jego dalsze losy w Formule 1.
21.06.2409:56
Mateusz Szymkiewicz
554wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz deklaruje, że już wkrótce poznamy jego nowe miejsce startów w Formule 1 na sezon 2025.

Hiszpan aktualnie ma wybierać między kontraktem z Sauberem a Williamsem. Stajnia z Hinwil, która od 2026 roku zostanie przekształcona w fabryczne zgłoszenie Audi, ma rywalizować o usługi kierowcy z dziewięciokrotnymi mistrzami świata, rzekomo oferującymi zbliżone warunki współpracy.

Sainz pytany przed domowym Grand Prix Hiszpanii o swoją aktualną pozycję negocjacyjną, przyznał, iż jest coraz bliżej zabezpieczenia sobie posady na kolejny rok. Najnowsze wieści są takie, że decyzja zostanie podjęta już wkrótce. Nie chcę czekać już dłużej. Doszliśmy do momentu, w którym cała sytuacja zaprząta mi głowę od tygodni czy nawet miesięcy. To już ten moment, by dokonać wyboru. Nadal nie mam przekonania, w którą stronę powinienem iść. Wciąż muszę to omówić ze swoim zespołem. Okres po wyścigu w Kanadzie był dosyć intensywny. Nie miałem nawet czasu na to, by usiąść i móc wybrać zespół. To jest cel na nadchodzące tygodnie.

Hiszpan dodaje, że jego celem jest wybranie odpowiedniego zespołu w długoterminowej perspektywie. Wydaje mi się, że bazując na tegorocznych osiągach nie da się wskazać faworyta przed sezonem 2026. Określam to jako loterię lub rzut monetą, próbując określić kto będzie szybszy w 2026 roku. Regulacje będą zupełnie inne. Sezon 2025 będzie istotnym etapem, ale nie pozwoli on przewidzieć dalszej sytuacji. W długoterminowej perspektywie próbuję zrozumieć układ sił wśród dostawców silników. Wszystkie czynniki złożą się na moją decyzję. To dlatego potrzebuję tyle czasu.