Briatore: Renault nie podjęło decyzji o porzuceniu rozwoju silnika

Włoch odniósł się również do swojego powrotu do Formuły 1 z Alpine.
23.06.2411:24
Mateusz Szymkiewicz
467wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nowy konsultant Alpine - Flavio Briatore, zdementował informacje, jakoby Renault już zadecydowało o porzuceniu rozwoju silnika na sezon 2026.

Przed weekendem w Hiszpanii pojawiły się informacje, jakoby francuski producent zamierzał pozostać w Formule 1 z Alpine jako klienckim zespołem. Tym samym projekt jednostki napędowej kolejnej generacji zostałby porzucony, w obliczu sugestii, iż dział w Viry-Chatillon jest daleki od optymalnych wyników na hamowni.

Nie zamierzam komentować tego typu plotek - powiedział Bruno Famin, szef Alpine, w rozmowie z Canal Plus. Nie wiem skąd biorą się takie informacje, ale jedna rzecz jest pewna, mocno one destabilizują zespół. Rozważamy każdą możliwość, by rozwinąć osiągi ekipy w jak najkrótszym czasie.

W podobnym tonie wypowiedział się nowy konsultant stajni z Enstone - Flavio Briatore, który udzielił wywiadu dla gazety La Repubblica. Nie została podjęta żadna decyzja i nie toczą się żadne negocjacje. Oceniamy wszystkie możliwości, by móc powrócić na konkurencyjny poziom.

74-latek w dalszej części wypowiedzi odniósł się do swojego powrotu do Formuły 1 po piętnastoletniej przerwie, jako bezpośredni doradca prezesa Grupy Renault - Luki de Meo. Sprawdzam aktualną sytuację. Szybko zrozumiem z czego wynikają obecne problemy. Wróciłem dzięki Luce. Nie byłoby to możliwe przy poprzednim zarządzie Renault. To jeden z geniuszy pochodzący z Włoch. Jest fantastyczną osobą, która chce jak najlepszych wyników. Zechciał mieć przy sobie kogoś, kto wie jak je osiągnąć. Mniej więcej od tego rozpoczęły się nasze rozmowy. Będę doradcą i cokolwiek będę mógł zrobić, by zespół mógł znowu wygrywać, zrobię to. Wykorzystam swoją wiedzę.

Briatore wykluczył również możliwość sprzedaży Alpine, o czym także spekulowano w ostatnich tygodniach. Nie wydarzy się to na sto procent - dodał 74-latek