Verstappen: McLaren ma w tej chwili lepszy samochód niż Red Bull

Holender wyczekuje pierwszego dużego pakietu poprawek RB20.
23.06.2411:34
Mateusz Szymkiewicz
885wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen przyznaje, że McLaren obecnie dysponuje lepszym samochodem niż Red Bull Racing, które zdominowało pierwszą fazę sezonu 2024.

W kwalifikacjach do Grand Prix Hiszpanii najlepszym czasem okrążenia popisał się Lando Norris, który ma na swoim koncie zwycięstwo w Miami, a także mocne występy na Imoli i w Montrealu.

Jak przyznał konsultant Red Bulla - Helmut Marko, ostatnie wyniki McLarena są pobudką dla jego zespołu. Z wypowiedzią Austriaka w pełni zgadza się lider mistrzostw - Max Verstappen.

Wydaje mi się, że jesteśmy już dosyć świadomi tego co się dzieje - powiedział Holender. Musimy naciskać. Koniecznie trzeba wprowadzić nowe części jak najszybciej. W ubiegłym roku mieliśmy dominujący samochód, ale teraz już nie ma po tym nawet śladu. Musimy spróbować ponownie postawić duży krok. Wygląda na to, że reszta wprowadza dużo więcej poprawek niż my. Mimo to wiem, że one nadchodzą. Czasem nowe części odmieniają sytuację dużo lepiej niż zazwyczaj. Ujmę to w ten sposób.

Trzykrotny mistrz świata zapytany, czy jego zdaniem McLaren posiada w tej chwili lepszy samochód od Red Bulla, odparł: Jest lepszy, tak. W innym wypadku nie ustawialiby się na starcie przed nami.