Perez: Znam swoją sytuację kontraktową

Meksykanin potwierdza, że dwa kolejne weekendy będą kluczowe dla jego przyszłości.
07.07.2419:28
Nataniel Piórkowski
2009wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez potwierdził, że dwa kolejne wyścigowe weekendy będą kluczowe w kontekście jego dalszej współpracy z Red Bullem.

Meksykanin ukończył GP Wielkiej Brytanii na siedemnastym miejscu i obecnie zajmuje dopiero szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej.

W trakcie weekendu na Silverstone w padoku zaczęły krążyć pogłoski o tym, jakoby Red Bull poważnie brał pod uwagę opcję rozwiązania kontraktu z zawodnikiem z Guadalajary.

W umowie Pereza z RBR ma znajdować się klauzula umożliwiająca ekipie wypowiedzenie umowy w sytuacji, gdyby kierowca tracił ponad 100 punktów do Maxa Verstappena po ostatnim wyścigu przed wakacyjną przerwą, czyli GP Belgii.

Po weekendzie na Silverstone różnica między reprezentantami Red Bulla wynosi aż 137 „oczek”.

W trakcie spotkania z dziennikarzami Perez dał do zrozumienia, że informacje krążące w mediach mają potwierdzenie w warunkach jego kontraktu.

Wiem, jak wygląda moja sytuacja kontraktowa i tego typu sprawy. Nie mogę sobie pozwolić na to, by się rozproszyć. Muszę koncentrować się na dwóch kolejnych weekendach. To mój priorytet. Chciałbym wspólnie z zespołem zostawić za sobą ten trudny okres.

W sytuacji, gdyby Red Bull zdecydował się na wypowiedzenie umowy Pereza, kandydatami na jego następcę są obecny kierowca RB - Daniel Ricciardo oraz rezerwowy RBR - Liam Lawson. Nowozelandczyk przetestuje w nadchodzącym tygodniu bolid RB20 podczas dnia filmowego.