Kolejne ostrzeżenie pogodowe przed GP USA

Kierowcy ponownie będą mogli skorzystać z chłodzących kamizelek.
16.10.2517:28
Jakub Ziółkowski
195wyświetlenia
Embed from Getty Images

FIA ogłosiła stan wysokiej tempeartury przed nadchodzącym Grand Prix Stanów Zjednoczonych. To już drugi taki przypadek z rzędu po ostrzeżeniach w Singapurze.

Temperatura podczas sprintu na torze Circuit of the Americas ma sięgnąć nawet 34°C, przekraczając próg 31°C wyznaczony dla aktywacji procedury. W niedzielę prognozowana jest nieco niższa temperatura maksymalna, mająca wynieść około 31°C.

Zgodnie z regulaminem kierowcy będą mieli dwie opcje: założyć specjalną kamizelkę chłodzącą lub dodać do swojego samochodu 0,5 kg balastu kompensacyjnego.

Podczas Grand Prix Singapuru, gdzie system zadebiutował, zawodnicy mieli mieszane opinie na temat jego skuteczności. Charles Leclerc z Ferrari przyznał, że kamizelka działała tylko przez pierwsze pięć okrążeń, podczas gdy Fernando Alonso z Aston Martina mówił o około godzinie realnego chłodzenia.

Gabriel Bortoleto z Saubera ocenił, że mimo upału wyścig był mniej wymagający, niż się spodziewał: Było tryudno fizycznie, ale spodziewałem się trudniejszego wyścigu. Nie wiem, czy to dzięki kamizelce, ale wszyscy mówili, że to będzie najtrudniejszy wyścig roku, a nie czułem, żeby tak było - stwierdził Brazylijczyk. Włączyłem ją na pierwsze 10-15 okrążeń, a potem sama zaczęła się nagrzewać, więc lepiej było ją wyłączyć.