Nissany zadebiutuje w roli piątkowego testera na Hungaroringu

28.07.0500:00
Marek Roczniak
1018wyświetlenia

Zespół Minardi ogłosił dzisiaj, iż jego oficjalny kierowca testowy Chanoch Nissany poprowadzi trzeci bolid Minardi podczas piątkowych treningów na torze Hungaroring. Zamieszkały w Budapeszcie 42-letni Nissany po ostatnich testach na torze Vallelunga otrzymał superlicencję FIA, dzięki której stanie się pierwszym Izraelczykiem uczestniczącym w oficjalnych treningach Formuły 1.

Nissany ma na swoim koncie 1600 kilometrów przejechanych za kierownicą bolidu F1 podczas testów, a także udział w kilku rundach Międzynarodowej Formuły 3000 w 2004 roku, między innymi właśnie na Węgrzech, gdzie rozpoczął swoją karierę kierowcy wyścigowego. Izraelczyk nie jest być może zbyt utalentowanym kierowcą, o czym chociażby świadczą słabe wyniki w F3000, jednak jego udział w piątkowych treningach F1 może spowodować zwiększenie popularności sportów motorowych w Izraelu.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po intensywnym programie testowym F1, Chanoch będzie mógł objąć rolę piątkowego testera w zespole podczas Grand Prix Węgier", mówi szef zespołu Minardi, Paul Stoddart. "Poza zapewnieniem ekipie technicznej użytecznych dodatkowych danych, jestem przekonany, że obecność Chanocha na torze podczas tego weekendu pomoże w zwiększeniu popularności Formuły Jeden w Izraelu i na Węgrzech, gdzie jest bardzo popularną postacią".

Źródło: Minardi.it