Head: Silniki Cosworth będą napędzały bolidy Williams w 2006

27.07.0500:00
Marek Roczniak
1216wyświetlenia

Z artykułu zamieszczonego w gazecie The Guardian wynika, iż Patrick Head oznajmił już pracownikom zespołu Williams, że przyszłoroczny bolid FW28 będzie napędzany silnikiem Cosworth V8. Na ewentualne potwierdzenie tej informacji, która będzie oznaczała definitywne zakończenie współpracy z BMW, będzie jednak trzeba trochę poczekać, bowiem stajnia z Grove dostawcę silników na przyszły sezon zamierza ogłosić dopiero za kilka tygodni.

Silniki Cosworth mają być oczywiście tylko tymczasowym rozwiązaniem na jeden sezon, gdyż wszystko wskazuje na to, że od 2007 roku bolidy zespołu Williams będą już napędzane silnikami Toyoty, za które zapłaci należący do Toyoty amerykański koncern samochodowy Lexus. Tym niemniej silniki Cosworth wcale nie muszą oznaczać gorszych osiągów dla stajni z Grove, jako że firma ta w przeciwieństwie do innych koncernów zaangażowanych w wyścigi Formuły 1 ma spore doświadczenie w konstruowaniu silników V8.

Według The Guardian Frank Williams będzie teraz próbował przekonać Jensona Buttona, że w jego najlepszym interesie leży przejście do stajni z Grove, gdyż może mu ona zapewnić zwycięski bolid już w przyszłym sezonie. Patrząc na obecne wyniki nie wydaje się to co prawda zbyt prawdopodobne, jednak fakt, że Williams jak na razie nie zamierza rezygnować z usług Buttona, potwierdził nawet dyrektor zarządzający stajnią z Brackley, Nick Fry. Stwierdził on, że wbrew ostatnim doniesieniom prasy, B.A.R nie złożył żadnej oferty Williamsowi, bowiem ten nie wykazał dotąd woli do negocjacji.

Źródło: pitpass.com, ITV-F1.com