Giancarlo Minardi wchodzi do świata polityki

Włoch wystawił swoją kandydaturę na burmistrza Faenzy
26.01.1013:56
Łukasz Godula
2777wyświetlenia

Giancarlo Minardi rozważa wejście w politykę po wystawieniu swojej kandydatury na burmistrza Faenzy.

Włoch, którego zaangażowanie w grand prix stało się ograniczone po tym, jak sprzedał swoją ekipę Formuły 1 Paulowi Stoddartowi w 2001 roku, chce zrobić co w jego mocy, by pomóc miastu, z którego wywodzi się zespół startujący obecne pod nazwą Toro Rosso.

Hasłem wyborczym Minardiego jest „Faenza ściga się ponownie” (Faenza torna a correre) i jest wspierany przez włoską centro-prawicową koalicję partii rządzących - Lud Wolności (Il Popolo della Liberta) oraz Liga Północna (Lega Nord).

Mówiąc o swojej decyzji kandydowania na fotel burmistrza, Minardi powiedział reporterom gazety Il Resto del Carlino: To była trudna decyzja. Mam 62 lata i nigdy nie interesowałem się polityką. Zawsze żyłem w świecie sportu, jednak to uczy cię wielu rzeczy. Podjąłem tę decyzję ponieważ wiem, że jestem bezwarunkowo wspierany i wkraczam w politykę ponieważ zrozumiałem, że Faenza przechodzi przez niesamowicie trudne czasy.

Znam ludzi na poziomie krajowym i myślę, że mogę użyć tych kontaktów dla mojego miasta. Nie będę występował przeciwko nikomu. Będę musiał zmienić moje podejście do pracy, jednak praca nigdy mnie nie przerażała. Wniosę zespół młodych profesjonalistów, chciałbym wnieść do polityki moją metodę ze sportu. Mój slogan to 'Faenza ściga się ponownie'.

Minardi nie jest pierwszą osobą ze sportów motorowych, która rozpoczęła karierę polityka. Były zwycięzca wyścigów F1 - Carlos Reutemann został gubernatorem i senatorem w Argentynie, podczas gdy były zwycięzca rajdowych mistrzostw świata - Ari Vatanen został członkiem parlamentu europejskiego.

Źródło: Autosport.com

KOMENTARZE

5
fisi
27.01.2010 01:56
@kumien: Na odwrót :P
kumien
27.01.2010 06:26
Czy to nie Forza India nie wywodzi się z Minardi? Było chyba coś takiego Minardi->Midland->Spyker->FI? Toro Rosso pochodzi chyba od Jordana.
Sobciu
26.01.2010 03:06
może będzie lobbował na rzecz sportów motorowych...;) ^^^
Ferrarif1
26.01.2010 02:02
michael85 mówisz tak bo gość miał cóś wspólnego z f1
michael85
26.01.2010 01:58
Poparcie jego kandydatury ze strony Ligi Północnej powinno zapewnić Faenzy praworządność i dbanie o interesy rdzennych mieszkańców. Życzę sukcesu w wyborach.