Fry potwierdza możliwość rekompensaty dla Williamsa

22.08.0500:00
Marek Roczniak
978wyświetlenia

Pod koniec lipca pojawiły się plotki na temat tego, że zespół B.A.R oferuje Williamsowi rekompensatę w postaci odpowiedniej sumy i usług swojego kierowcy testowego, Anthony'ego Davidsona, w zamian za możliwość zatrzymania u siebie Jensona Buttona na przyszły sezon. Później informacja ta została zdementowana, jednak z ostatniej wypowiedzi szefa stajni z Brackley, Nicka Frya, wynika, iż jego zespół jest cały czas gotowy do negocjacji, jeśli tylko Frank Williams wyrazi taką wolę.

"Jeśli Williams przyjdzie do nas i będzie chciał się dogadać, to jesteśmy gotowi to dyskusji", powiedział Fry w wywiadzie udzielonym gazecie The Guardian. "Końcowe detale będą musiały być rozstrzygnięte pomiędzy Williamsem i Jensonem, ale jeśli ma to w jakiś sposób pomóc i Williams będzie chciał, abyśmy byli w to zaangażowani, to jesteśmy otwarci na pomoc w rozwiązaniu tej sytuacji. Do nich należy zasugerowanie nam tego. Myślę, że Jenson jest dużo wart dla obydwu zespołów. Nie wykłócalibyśmy się o niego, gdyby tak nie było, jednakże jego wartość jest niemożliwa do określenia".

Fry utrzymuje, że zarówno sam zespół B.A.R, jak i Honda, na własną rękę nie będą starały się o zaangażowanie w negocjacje pomiędzy Buttonem i Williamsem, ponieważ nie mają nic wspólnego z zawartym w zeszłym roku kontraktem. "Zapewnimy Jensonowi moralne i emocjonalne wsparcie i daliśmy jasno do zrozumienia, że chcemy aby nadal dla nas jeździł - będziemy czekali do momentu wyjaśnienia obecnej systuacji", dodał szef B.A.R. Tymczasem Frank Williams cały czas utrzymuje, że żadne pieniądze nie przekonają go do zrezygnowania z usług Brytyjczyka i jeśli jest on osobą honorową, to powinien uszanować zawarty kontrakt.

Źródło: pitpass.com