Yamamoto poprowadzi trzeci bolid Jordana na torze Suzuka

02.09.0500:00
Marek Roczniak
777wyświetlenia

Startujący na co dzień w Super GT Series i Formule Nippon japoński kierowca Sakon Yamamoto został zaproszony przez zespół Jordan do udziału w piątkowych treningach poprzedzających wyścig o Grand Prix Japonii, który odbędzie się w dniach 7-9 października na torze Suzuka. Wcześniej 23-letni Yamamoto weźmie udział w zaplanowanych na 13-15 września testach na torze Silverstone, w celu otrzymania wymaganej przez FIA superlicencji, przyznawanej po przejechaniu pełnego dystansu wyścigu za kierownicą bolidu Formuły 1.

Dyrektor zarządzający zespołem Jordan Grand Prix, Colin Kolles, powiedział: "Sakon Yamamoto jest obecnie jednym z bardziej utalentowanych kierowców w Japonii i jestem zachwycony, że możemy mu zaoferować pierwsze testy w F1 i rolę piątkowego testera w jego domowej Grand Prix. Dosyć szybko przebrnął przez juniorskie serie wyścigowe i to z dobrymi wynikami, tak więc myślę, że w przyszłości odegra znaczącą rolę w japońskich sportach motorowych. Jestem także pewny, że wykona świetną robotę pomagając zespołowi w zebraniu danych i przygotowaniach do Grand Prix Japonii".

Yamamoto od dosyć dawna związany jest z Toyotą, którą reprezentował między innymi w Niemieckiej Formule 3, startując w zespole dowodzonym wówczas właśnie przed Colina Kollesa. Obecnie jest kierowcą zespołu Toyota Team TOM'S w wyścigach klasy GT, natomiast w Formule Nippon reprezentuje zespół KONDO. Co ciekawe obecny lider tej serii, Satoshi Motoyama, w 2003 roku także poprowadził trzeciego Jordana podczas piątkowych przygotowań do Grand Prix Japonii. Nie doprowadziło to jednak do podpisania kontraktu z żadnym z zespołów F1 i tak też będzie zapewne w przypadku Yamamoto.

Źródło: pitpass.com, GrandPrix.com

KOMENTARZE

4
al_bundy_tm
02.09.2005 10:21
jest jeszcze 1 japonczyk, ktory potrafi zrobic piuet na prostej startowej - pamietacie takume sato podczas gp kanady - to co zrobil to bylo mistrzostwo swiata i okolic :D po wyjsciu z zakretu obok sciany mistrzow :-]
Mariusz
02.09.2005 07:34
Oby historia się nie powtórzyła !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Yamamoto to nie był dobry facet i żle mi się kojarzy to nazwisko. :(((
impulse9
02.09.2005 07:04
Katayama to byl wogole fenomen-magik on potrafil zakrecic piruet na prostej startowej :) :)
dejacek
02.09.2005 06:41
a szkoda. Pamiętacie może takiego pana Ukyo Katayama- mistrz piruetów. Na każdym wyścigu po kilka, może historia by się powtórzyła. Trzymam kciuki za Yamamoto.