Jordan także potwierdza podpisanie nowego Concorde Agreement

20.07.0500:00
Marek Roczniak
921wyświetlenia

Zaledwie dwa dni po ogłoszeniu przez Red Bull Racing zgody na przedłużenie porozumienia Concorde Agreement do 2012 roku, zaakceptowanie warunków Administracji Formuły 1 (FOA) potwierdził także zespół Jordan Grand Prix. Tym samym sprawdziły się słowa Bernie Ecclestone, który już na początku marca w wywiadzie udzielonym gazecie Welt Am Sonntag stwierdził, iż oprócz Ferrari dwa inne zespoły zgodziły się na przedłużenie Concorde Agreement.

"Bernie Ecclestone był bardzo pomocny w sprowadzeniu Midland do Formuły Jeden i od samego początku Alex Shnaider wspierał jego wizję przyszłości Formuły Jeden oraz Mistrzostw Świata", powiedział Colin Kolles, dyrektor zarządzający zespołem Jordan, który od przyszłego sezonu będzie już nosił nazwę Midland F1. "Jesteśmy szczęśliwi i zarazem dumni, że od samego początku będziemy częścią procesu, który ukształtuje długoterminową przyszłość Formuły Jeden".

Złożenie podpisu pod nowym porozumieniem Concorde Agreement przez władze zespołu Jordan/Midland może sugerować, że stajnia z Silverstone na razie raczej nie jest na sprzedaż. Doniesienia o planowanym wykupieniu Jordana przez Davida Richardsa w ewentualnej kooperacji z koncernem Hyundai należy zatem traktować jako zwykłe plotki.

Źródło: pitpass.com