Jordan potwierdza przedłużenie współpracy z Toyotą

30.07.0500:00
Marek Roczniak
989wyświetlenia

Zespół Jordan Grand Prix i będąca jego właścicielem Grupa Midland ogłosiły dzisiaj oficjalnie przedłużenie umowy z Toyota Motorsport GmbH na dostawę silników japońskiego producenta w 2006 roku. Zawarta na podobnych zasadach jak w tym roku umowa gwarantuje stajni z Silverstone dostawę najnowszej specyfikacji silnika Toyota RVX-06 V8 przez cały sezon 2006.

Colin Kolles, dyrektor zarządzający zespołem Jordan:
"Współpraca z Toyotą była kluczowym elementem dla Jordan Grand Prix w sezonie 2005 i osobiście jestem zachwycony, że będziemy kontynuować tę wspaniałą kolaborację. Poza zaangażowaniem Toyoty w nasz zespół, dokonali oni także wspaniałej rzeczy dla sportu, kładąc dobro Formuły Jeden nad własne interesy. Jesteśmy w połowie przejściowego roku z wieloma trudnościami i wyjątkowa niezawodność silników Toyoty jest bardzo istotna dla Jordana, gdyż pozwala gromadzić dane pomocne w opracowaniu bolidu na sezon 2006. Jednocześnie mam nadzieję, że będziemy mogli pomóc Toyocie w walce o Mistrzostwo Świata".

Tsutomu Tomita, prezes Toyota Motorsport GmbH:
"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Jordan Grand Prix i Grupa Midland zdecydowały się na odnowienie rocznego kontraktu. Naszym priorytetem zawsze było wspieranie niezależnych zespołów w Formule 1, tak więc jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy możliwość kontynuowania udanej współpracy z tym zespołem w 2006. Jesteśmy w zaawansowanym stadium naszego programu rozwojowego silnika V8 na przyszły sezon i sfinalizowanie rocznej umowy z Jordan Grand Prix i Midland na tak wczesnym etapie pozwoli nam przyspieszyć rozwój".

Źródło: pitpass.com