Dani Sordo powróci za kierownicę Hyundaia i20 w trakcie Rajdu Meksyku

Na początku lutego Hiszpan złamał dwa żebra po upadku z roweru górskiego.
27.02.1511:23
Nataniel Piórkowski
685wyświetlenia

Po złamaniu dwóch żeber i opuszczeniu Rajdu Szwecji, Dani Sordo otrzymał od lekarzy pozwolenie na występ w kolejnej eliminacji WRC, która odbędzie się w Meksyku.

Ba początku lutego Hiszpan doznał kontuzji wskutek upadku z roweru górskiego. Po trzech tygodniach rekonwalescencji, Hyundai poinformował, że Sordo weźmie udział w Rajdzie Meksyku partnerując Thierry'emu Neuvillowi oraz Haydenowi Paddonowi, startującemu w barwach Mobis Team.

Jestem bardzo zadowolony mogąc powrócić za kierownicę samochodu. Decyzja o opuszczeniu Rajdu Szwecji i odpoczynku okazała się bardzo dobra. W ostatniej eliminacji zespół osiągnął wspaniały rezultat: doskonale było zobaczyć dwa nasze samochody w pierwszej piątce. Oczywiście jednak chciałbym liczyć się wtedy w rywalizacji - powiedział kierowca koreańskiego producenta.

W ubiegłym tygodniu dołączyłem do ekipy podczas testów w Hiszpanii, by jak najlepiej przygotować się do Rajdu Meksyku, który skądinąd znam całkiem dobrze. Co prawda nie brałem w nim udziału w ubiegłym roku, ale dwa lata temu wywalczyłem czwarte miejsce i mam nadzieję, że teraz uda nam się osiągnąć podobny wynik. Z uwagi na bardzo długie odcinki specjale będzie to bardzo wymagająca fizycznie eliminacja. Dobrze będzie przejechać te trudne oesy w dobrym stylu i uniknąć błędów. Miło będzie ponownie otrzymać wsparcie od hiszpańskojęzycznych fanów. Nie mogę się już doczekać powrotu za kierownicę Hyundaia #8 - dodał zwycięzca Rajdu Niemiec z 2013 roku.