Hakkinen: Roczna przerwa od startów nie wpłynęłaby pozytywnie na Alonso

Komentując słowa Rona Dennisa dwukrotny mistrz świata bazuje na własnym doświadczeniu.
08.12.1510:55
Nataniel Piórkowski
1350wyświetlenia


Były dwukrotny mistrz świata - Mika Hakkinen nie uważa, aby ewentualny rok spędzony poza Formułą 1, mógł pozytywnie wpłynąć na formę i morale Fernando Alonso.

Podczas weekendu o Grand Prix Abu Zabi dyrektor wykonawczy McLarena - Ron Dennis zasugerował, że jeśli u progu nowych mistrzostw Hiszpan nie będzie zadowolony z osiągów bolidu angielskiej stajni, to może skorzystać z rocznej przerwy od startów i powrócić do ścigania w sezonie 2017.

Hakkinen, który pod koniec 2001 zdecydował się na roczną przerwę ale ostatecznie już nigdy nie powrócił do rywalizacji, uważa, że w przypadku Alonso, ewentualna decyzja o rezygnacji ze startów w przyszłorocznych wyścigach, mogłaby negatywnie wpłynąć na jego formę.

Miałem możliwość powrotu do startów po moim roku przerwy, ale uświadomiłem sobie, że to koniec, że jestem zadowolony. Zakończyłem moją karierę wygrywając wyścigi, wszystko odbyło się w dobrym stylu. Jeżeli chodzi o Fernando to nie sądzę, aby koniec końców był to dobry ruch. Trzeba walczyć. Kiedy wchodzisz do gry, musisz walczyć. Sądzę że przejście na roczną przerwę byłoby w jego przypadku bardzo trudne - komentował Hakkinen cytowany przez magazyn Autosport.