Anthoine Hubert odnosi pierwsze zwycięstwo w F3

Francuz kontrolował przebieg drugiego wyścigu
25.06.1621:46
Łukasz Godula
1496wyświetlenia

Anthoine Hubert wytrzymał presję ze strony Lance'a Strolla i tym samym wygrał w drugim wyścigu F3 na Norisringu. Francuski kierowca strartował z pole position i kontrolował cały wyścig, pomimo trzykrotnej neutralizacji zawodów.

Pierwszy samochód bezpieczeństwa pojawił się z powodu dwóch osobnych kolizji, Alessio Lorandi zderzył się z Ralfem Aronem w drugim zakręcie, a Ben Barnicoat został zepchnięty na ścianę na wyjściu z piątego zakrętu. Ponownie neutralizacja rozpoczęła się po tym jak zetknęli się Sergio Sette Camara oraz Niko Kari.

Hubert utrzymał prowadzenie również po ostatnim restarcie, gdy Will Buller zderzył się z Harrisonem Neweyem oraz Petro Piquetem w drugim zakręcie. Francuz został również ósmym zwycięzcą w tegorocznej serii F3. Tegoroczny lider mistrzostw Stroll finiszował w drugim wyścigu pół sekundy za Hubertem.

Maximilian Gunther uzupełnił podium przed Nickiem Cassidym, który szarżował z 19 iejsca na starcie i popisał się dobrymi manewrami wyprzedzania. Joel Eriksson dojechał do mety piąty, przed Guanyu Zhou.

Callum Illot startował z 15 miejsca po karach za zmianę silnika i kolizję z pierwszego wyścigu, jednak przebił się na siódmą pozycję na mecie. Mikkel Jenson, George Russel i Ralf Aron uzupełnili czołową dziesiątkę.