Jordan: Mercedes może odejść z F1 po sezonie 2018

Irlandczyk spodziewa się, że niemiecki koncern skupi się jedynie na dostarczaniu silników.
07.06.1711:10
Nataniel Piórkowski
2359wyświetlenia


Eddie Jordan sądzi, że Mercedes zrezygnuje z prowadzenia fabrycznego zespołu Formuły 1 po zakończeniu sezonu 2018.

Irlandczyk, który w przeszłości prowadził swoją własną stajnię Grand Prix, jest znany z przekazywania plotek, które po pewnym czasie bardzo często okazują się prawdą - było tak na przykład z informacjami na temat powrotu Michaela Schumachera do startów w F1 w sezonie 2010.

Zapytany o to, czy Sebastian Vettel zdecyduje się na przejście do Mercedesa przed nadchodzącym sezonem, Jordan stwierdził: Nie. W Ferrari ma wszystko czego potrzebuje. W dodatku Mercedes prawdopodobnie "wyciągnie wtyczkę" swego projektu po zakończeniu sezonu 2018.

Myślę, że zarówno w tym jak i w kolejnym sezonie będą walczyć o tytuły mistrzowskie, po czym zarząd w Stuttgarcie podejmie decyzję o sprzedaży zespołu i pozostaniu w F1 wyłącznie jako dostawca silników.

Postąpiłbym podobnie. Mercedes wygrał wszystko, co tylko mógł. Może być już tylko gorzej. Lepiej wrócić do starej, podstawowej działalności, a więc rozwoju i dostarczania zaawansowanych technicznie jednostek napędowych. Jeśli Vettel się tego spodziewa, odejście z Ferrari nie miałoby dla niego żadnego sensu.

KOMENTARZE

10
Maciek znafca
08.06.2017 08:26
To by oznaczało jedno. Powrót McLaren-Mercedes OO jacie ale byłoby pięknie :) I jeszcze jakby Kimi wrócił na ostatni rok do Mclarena i jak za starych najlepszych czasów.. :) piro a proszę bardzo, niech zdominują. Ferrari ma prawo do dominawania F1, nie to co jakiś red bull puszki, chociaz napoje dobre :D
Staszek2010
08.06.2017 05:39
Ta. Mercedes ma się wycofać z F1 tylko dlatego, że zamiast dominować walczą o tytuł? Nie wydaje mi się...
barti84a6
07.06.2017 04:50
[quote="piro"]To była by świetna wiadomość dla Mclarena i RBR ponieważ bez problemu otrzymaliby silniki.[/quote] To by była świetna wiadomość dla RBR a przeciwnie dla Ferrari.Myślę że RBR z tegorocznym nadwoziem i silnikiem Merca byłby w stanie "napsuć krwi" Ferrari. A co do Mclarena to oni już mieli silniki Merca (1.6T V6) i z nich sami zrezygnowali na rzecz silnika Hondy, właśnie po to żeby mieć "swój" silnik i uniknąć sytuacji podobnej do partnerstwa RBR-Renault. Na dzień dzisiejszy to Mclaren jest na dnie,ale w dłuższej perspektywie położenia Mclarena i RBR mogą się zmienić.Jeżeli Honda w końcu by "odpaliła" to Mclaren bije się o mistrzostwa a RBR dalej jest zespołem klienckim( i Pan Marko by chyba zweryfikował swoje wypowiedzi o współpracy z Hondą).W Woking jeżeliby chcieli to by jezdzili i w tym roku z silnikami Merca. Zaryzykowali, ale czy tak dużo stracili względem RBR?Obydwa zespoły mają aspiracje mistrzowskie,więc pare zwycięstw i podiów wywalczonych przez 3 lata,względem 3 lat na dole tabeli to chyba nie to czego oczekują. [quote="krzychol2000"] Po drugie relacje Vettela z Hamiltonem mogą się gwałtownie załamać jak Lewis przejdzie do Ferrari za Raikkonena, jeśli stawką będzie mistrzostwo.[/quote] Wydaje mi się że Lewis najprędzej wyląduje w Mclarenie,a jego relacje z Vettelem się załamią jeszcze w tym sezonie.
Malineusz
07.06.2017 03:43
Eddie Jordan i wszystko jasne :) nie wiem skąd on te bajki bierze
mich909090
07.06.2017 02:53
Hamiltonowi kończy się kontrakt po 2018 więc współgrałoby to z odejściem Merca. Lewis pójdzie do Ferrari i robi tam jesień średniowiecza z Vettela, zdobywa tytuł w trzecim zespole w karierze jak Fangio.
stasek44
07.06.2017 01:02
@BinLadenF1 Może Cie zdziwie, ale Scuderia Ferrari to nie Ferrari :) Poczytaj: http://www.cyrkf1.pl/?s=raport+finansowy Wynika z tego, że przychody Ferrari z F1 to ok. 500mln, gdzie ogólne wynoszą ponad 3mld.
Yurek
07.06.2017 11:57
@WooQash - dawno temu Matra wchodziła do F1 z celem zdobycia tytułu. Tytuł zdobyli, a po kilku latach się wycofali - bo wyszli z założenia, że to, co chcieli, to osiągnęli. Tak więc nie jest to nowe podejście. Chociaż wolałbym, aby Mercedes został. Ale Jordan nieraz się mylił, więc nic nie wiadomo.
BinLadenF1
07.06.2017 11:56
[quote="WooQash"]Ferrari, McLaren czy Williams[/quote] To marki opierające się o F1, to ich siła napędowa - być albo nie być sposób na zdowyanie kasy - Mercedes to koncern (korporacja), F1 jest projektem marketingowym i chyba nawet pomimo zwycięstw nie jest opłacalny w ich przypadku tak jak by się wydawało
WooQash
07.06.2017 11:32
Widać w takim razie podejście Mercedesa do Formuły 1. Ferrari, McLaren czy Williams nawet nie pomyślałyby o tym, aby wyjść z F1 i SPRZEDAĆ zespół... Widać, że Mercedes to tylko i wyłącznie maszynka pieniędzy bez uczuć i zamiast próbować pisać historię tak jak się należy, to w przypadku kiedy się nachapią wyjdą i cichosza... (w sumie czego wymagać od Niemców...)
piro
07.06.2017 09:54
To była by świetna wiadomość dla Mclarena i RBR ponieważ bez problemu otrzymaliby silniki. Gorsza wiadomość dla fanów ponieważ Ferrari przy obecnym poziomie mogłoby zdominować F1 (nie przypuszczam że pierwszy sezon z nowym silnikiem RBR czy Mclaren będą walczyć z Ferrari)