Lauda: Verstappen powinien zmienić swój styl jazdy

Zdaniem trzykrotnego mistrza F1 Holender nie może być już traktowany jako młody kierowca.
16.04.1816:40
Nataniel Piórkowski
3248wyświetlenia
Embed from Getty Images

Trzykrotny mistrz świata - Niki Lauda sugeruje, że Max Verstappen powinien zmienić swój styl jazdy, jeśli poważnie myśli o walce o zwycięstwa i tytuły mistrzowskie.

Pod koniec zmagań o Grand Prix Chin Verstappen doprowadził do kolizji z broniącym trzeciej pozycji Sebastianem Vettelem. Holender przeprosił kierowcę Ferrari za swoją nieostrożną jazdę, a później w rozmowie z mediami stwierdził, że wyścig w Szanghaju był dla niego lekcją życia.

To była wyłącznie jego wina - powiedział Lauda odnosząc się do incydentu. Wraz z kolejnymi wyścigami kierowca powinien stawać się bardziej rozsądny - szczególnie, gdy jego celem są zwycięstwa lub walka o mistrzostwo świata. Max podąża w odwrotnym kierunku. Musi się pozbierać. Nikt nie może mu pomóc.

Chociaż Verstappen ma dopiero 20 lat, sezon 2018 jest jego czwartym spędzonym na startach w Formule 1. Zdaniem Laudy Holender nie może być już traktowany jako młody zawodnik. Nie jest młody. Ma już doświadczenie w Formule 1, więc jest jak każdy inny kierowca.

KOMENTARZE

8
al_bundy_tm
17.04.2018 01:41
@JuJu_Hound Różnica jest taka, że Verstappen celów nie osiąga już w 4 (czwartym) sezonie. [quote="sneer"]Ale dlaczego tak szanujesz Maksia, że piszesz "Go"? Po polsku piszemy "go", no, chyba, że Maksia ubóstwiasz. [/quote]Sorry, literówka, miało być GOD :D Szanuję Go jako człowieka, podobnie jak Ciebie (a nie ciebie :P)
sneer
17.04.2018 11:01
@ al_bundy_tm, Ale dlaczego tak szanujesz Maksia, że piszesz "Go"? Po polsku piszemy "go", no, chyba, że Maksia ubóstwiasz. A co do Laudy - on akurat pokazał, że można być trzykrotnym bez chamstwa na torze. Także ma prawo tak mówić, również jako kierowc
JuJu_Hound
17.04.2018 07:55
tak sie akurat składa że Lauda i np. Keke Rosberg, Prost, Mansell narzekali na styl jazdy Ayrtona Senny w początkach kariery Brazylijczyka; a nie oszukujmy się Senna, Schumacher i Verstappen to ten sam kaliber - jeżdzą twardo i po trupach ale osiągali swoje cele
al_bundy_tm
17.04.2018 06:39
Mówi się nieraz o mistrzach prostej, a Max na przekór pokazuje, że jest mistrzem zakrętu :) Jednego niestety :( Ale prawda to co rzecze Lauda, podąża(ł) w odwrotnym kierunku. Mam nadzieję, że słowa o "lekcji życia" są prawdziwe i zauważył już Max, że F1 to nie PS4 F1 2018 - tu po zderzeniu z innym kierowcą, można zniszczyć pracę swojego garażu, a także cały weekend przeciwnika. Wiadomo, że RB ma kłopoty z niezawodnością i wtedy Max ma pretensje do zespołu i jest rozgoryczony (Ricciardo też, kto by nie miał, tylko część kierowców zdaję sobie sprawę z ciężkiej pracy zespołu, a część pierze brudy na zewnątrz od razu, a część dopiero potem w książkach :D). Ale Max powinien umieć mieć też pretensje do siebie. Mieli bolid szybki i sprawny plus farta, ale na tym polega szczęście, byli we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Otworzyła się szansa na dublet,a tu klops. Kwiat tyle czasu nie miał, żeby wyciągnąć wnioski, kar(m)a spadła na Niego szybko. Ma szczęście, że jest najszybszym rosyjskim kierowcą w historii F1, to świat F1 i $$$ może jeszcze o Nim nie zapomni. Max bronił się do niedawna wiekiem, teraz i Lauda i Whiting są zdania, że to już jest za mało. Teraz bronić Go mogą tylko wyniki plus postawa na torze oraz poza Nim. To, że ma talent już wszyscy wiedzą i nie wystarczy to od uratowania Go przed krytyką i konsekwencjami.
marios76
17.04.2018 06:15
Cos kiepsko z Lauda... powiedzial coś rozsadnie k prawdziwego, bez mydlenia oczu. Zapomnial się? ;)
RY2N
16.04.2018 06:14
trzeba Laudę pochwalić za tę wypowiedź. Dzięki manewrowi Verstappena skorzystał przecież Hamilton i poprzez to Mercedes, a jednak Lauda potrafił zdystansowac się od tego i powiedzieć to co powinien.
chris99
16.04.2018 04:38
Już nie jednemu Max zepsuł wyścig...sobie również. Ma już spore doświadczenie, a jeździ jak nieokrzesany.
W
16.04.2018 03:58
Chyba się upiję z radości - Lauda przemówił ludzkim głosem. :-D