Niki Lauda przeszedł operację przeszczepu płuca

Szpital w Wiedniu poinformował, że transplantacja zakończyła się powodzeniem.
02.08.1822:17
Nataniel Piórkowski
4208wyświetlenia
Embed from Getty Images

Trzykrotny mistrz świata F1 i dyrektor niewykonawczy Mercedesa - Niki Lauda, przeszedł zakończoną powodzeniem operację transplantacji płuca.

Ze względu na infekcję płuc Lauda przerwał swój letni wypoczynek na Ibizie i powrócił do Austrii, gdzie natychmiast trafił pod opiekę wiedeńskich lekarzy.

Austriacka telewizja ORF potwierdziła w czwartek, że Lauda musiał przejść operację przeszczepu płuca. Odbyła się ona w szpitalu AKH i zakończyła się powodzeniem. Za przeprowadzenie transplantacji odpowiadali specjaliści z zakresu chirurgii: doktorzy Walter Klepetko oraz Konrad Hötzenecker.

Wieczorem szpital wydał następujące oświadczenie: Ze względu na poważny stan Niki Lauda musiał dzisiaj przejść operację przeszczepu płuca. Transplantacja została przeprowadzona pomyślnie.

Władze szpitala poinformowały, że nie będą przekazywać dalszych informacji na temat stanu zdrowia pacjenta, szanując tym samym wolę pragnącej zachować prywatność rodziny.

KOMENTARZE

5
Maciej Maciex
03.08.2018 03:29
@gucioprawda Przecież w wypadku na Nurburgringu płuca Laudy zostały uszkodzone, zgaduję więc że był na liście dawców już od jakiegoś czasu, tak na wszelki wypadek. A to że ma kasę to dlatego, że zarobił. Zamiast psioczyć lepiej życzyć Nikiemu szybkiego powrotu do zdrowia. Oby wszystko dobrze się skończyło.
idylla
02.08.2018 10:08
Nie wiem czy to prawda, ale ponoć stan Laudy gwałtownie się pogorszył i określany jest na ten moment jako krytyczny, oby nie.
gucioprawda
02.08.2018 09:33
Natychmiast trafił pod opiekę i przeszczep... ma kasę, to go listy dawców nie obowiązują.
mariusz0608
02.08.2018 08:43
Czyli było konkretnie ze zdrowiem Laudy. Tak, czy inaczej, dużo zdrowia i powrotu do paddocku dla legendy F1.
WooQash
02.08.2018 08:32
Jeszcze koło południa dotyczyło to nerek, teraz już płuca? Tak czy siak Niki trzymaj się.