Lekarze pozytywnie oceniają stan Nikiego Laudy

Trzykrotny mistrz świata F1 wraca do zdrowia po przeszczepie płuca.
03.08.1819:48
Nataniel Piórkowski
3072wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jeden z lekarzy, którzy przeprowadzili operację przeszczepu płuca u Nikiego Laudy zapewnia, że trzykrotny mistrz świata wraca do zdrowia w szpitalu w Wiedniu.

Trzykrotny mistrz świata Formuły 1 i dyrektor niewykonawczy Mercedesa doznał infekcji płuc w trakcie wakacyjnego wypoczynku na Ibizie. Austriak wrócił do ojczyzny na pokładzie prywatnego samolotu i trafił pod opiekę wiedeńskiego szpitala akademickiego AKH.

Komentując stan Laudy doktor Walter Klepetko przekazał w rozmowie z telewizją ORF: Wszystko przebiega obecnie bardzo dobrze i jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani.

Klepetko dodał, że typowy okres rekonwalescencji po przeszczepie płuca wynosi od dwóch do trzech tygodni. W tym przypadku może on być dłuższy ze względu na wiek 69-letniego Laudy.

Szpital AKH przeprowadza rocznie 120 operacji transplantacji płuc. Klepetko dał jasno do zrozumienia, że infekcja jakiej nabawił się Lauda nie miała żadnego związku z wypadkiem, w jakim kierowca wziął udział podczas wyścigu na północnej pętli Nurburgringu w 1976 roku. Można jednoznacznie stwierdzić, że przeszczep płuca nie jest późną konsekwencją wypadku powiązanego z pożarem.

Szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff, wystosował następujące oświadczenie: Chociaż dzisiejszego wieczoru powinniśmy cieszyć się z rozpoczęcia wakacyjnej przerwy, nikt w Mercedesie nie będzie udawał, że czujemy się szczęśliwi. Nasze myśli są teraz raczej z Nikim, Brigit i rodziną Laudów.

Świat zna Nikiego jako legendę Formuły 1, człowieka o niewiarygodnej sile i odporności. Dla nas wszystkich w Mercedesie Niki jest dyrektorem, mentorem i przyjacielem. Brakowało nam go na Hockenheim i na Węgrzech. Nie możemy się już doczekać jego powrotu. Jego rekonwalescencja nie jest wyścigiem, ale jestem przekonany, że wkrótce Niki powie pielęgniarkom i lekarzom, że ma już dość szpitala. Życzymy mu bezpiecznego i szybkiego powrotu do zdrowia - dokładnie w tej kolejności. Dzielimy się naszą pozytywną energią z Nikim i jego rodziną. Tęsknię za tobą mój przyjacielu.