Niki Lauda został wypisany ze szpitala

Trzykrotny mistrz świata trafił do kliniki AKH po zarażeniu się grypą.
16.01.1921:18
Nataniel Piórkowski
3435wyświetlenia


Niki Lauda opuścił szpital w Wiedniu, do którego trafił na początku tego roku ze względu na infekcję wirusem grypy.

Trzykrotny mistrz świata, który obecnie pełni funkcję dyrektora niewykonawczego Mercedesa, zachorował na grypę przebywając w okresie świątecznym na rodzinnych wakacjach na Ibizie.

Austriak został przetransportowany do kliniki AKH w Wiedniu, w której ubiegłego lata przeszedł operację przeszczepu płuca. Lauda znajdował się pod opieką lekarzy dbających o to, aby w jego osłabionym organizmie nie doszło do poważniejszych komplikacji.

Ordynator oddziału zajmującego się chorobami klatki piersiowej - Walter Klepetko, potwierdził w rozmowie z agencją informacyjną APA, iż Lauda otrzymał pozwolenie na opuszczenie szpitala.

Klepetko podkreślił, że na żadnym etapie infekcja nie stwarzała zagrożenia dla życia. U pacjenta nie zaszła też konieczność mechanicznego wspomagania wentylacji płuc. Lauda został przyjęty na oddział intensywnej terapii tylko po to, aby możliwe było lepsze monitorowanie jego układu oddechowego.

Lauda nie pojawił się na ostatnich wyścigach sezonu 2018, ze względu na rekonwalescencję po przeszczepie płuca. Nie wiadomo, czy Austriak będzie w stanie dołączyć do Mercedesa podczas otwierającego tegoroczną kampanię wyścigu w Australii, który odbędzie się 17 marca.